Únor 2017

Pozvánka na vyhlášení soutěže Kouzelný klíč

25. února 2017 v 19:49 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Tento týden mě potěšil jeden e - mail z Prahy od pořadatelů soutěže Kouzelný klíč. Stálo v něm: Zveme Vás na vyhlášení soutěže, koná se tehdy a tehdy v psychiatrické nemocnici v Petrohradu. Říkám sI: Ok, ale kde to je? Hledám, hledám a kromě ruského protějšku na mě vypadlo, že obec se nachází v okresu Louny.

No dobře, když jinak nedáte. Chci se tam ukázat a zažít to. Je to obrovská čest. Veškeré další informace ZDE.

Kdo si alespoň jednou sborník prolistoval, tak zjistil, že mezi duševně nemocnými je mnoho kvalitních autorů, ať už z Čech či Slovenska. Byla jsem z něj nadšená. Mnoho básní mě oslovilo, mnoho povídek se mě jistým způsobem dotklo.Omlouvám se

19. února 2017 v 23:29 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Nemějte mi za zlé, že jsem se tak dlouho neozvala, ale neměla jsem chuť něco tvořit a předávat lidem. Neměla jsem chuť na nic, chtěla jsem jen tak ležet a spát, nejlépe sama v klidu ve své vlastní posteli, kde je moje jediné místo, kde se cítím bezpečně. Chtěla jsem pryč od všeho, hlavně od lidí. Toužila jsem být sama, uzavřít se do svého vlastního světa a všechno kolem vypustit. Dostala jsem se až do stavu, kdy jsem se naštvala jen proto, že na mě někdo promluvil.

Bylo to už neúnosné. Nakonec, ač nerada, jsem si nechala vnutit denní stacionář, což je začízení, které nahrazuje hospitalizaci a všechny aktivity probíhají ve skupině lidí se stejnými nebo podobnými problémy. Nemyslela jsem si, že to pro mě bude až tak extrémně náročné, že se mi mozek bude vypínat častěji, ale za posledních asi pět týdnů, co tam pravidelně každý den docházím, se můj stav viditelně zlepšil a jsem schopná říct, co se ve mě odehrává. Stále mě vykolejí každá změna, příchody a odchody lidí nesu nelibě a stále mám v mysli jen jedno: někdo odejde, někdo zase musí přijít.

Ono se řekne řešit jen to podstatné a s tím, s čím nemůžeš nic udělat, si nelámat hlavu, ale nejde to. Koloběh probíhat musí, nemůžu druhým odpírat pomoc, ale ničí mě to. Zvykat si na nové lidi, tváře, povahy, názory a postoje. Jak mám udělat, abych z toho neměla takové trauma?

Zvykla jsem si na vše, i na pohybovou aktivitu (kdo zná můj názor na tělocvik, tak asi chápe), i na neverbální komunikaci, kde ze sebe v zájmu vlastního zdraví děláme absolutní pitomce. Na vše si umím zvyknout, tak proč ne na tohle? Vyčerpává mě to. Nedokázala jsem se ani plnohodnotně postarat o babičku, která měla zlomený krček a potřebovala pomoc, byly z toho jen hádky, co stejně nic nevyřešily. Starost o tři členy domácnosti je pro mě jako nemocného člověka nadlidský úkol. Nezvládám tolik, jako předtím. Nevyhýbám se ničemu, ale chci mít taky trochu času na regeneraci a odpočinek. Psychická únava nebolí, nedá se změřit, ale dostihne tě, když to nečekáš. Prevence je vždy lepší než řešit následky.

Dny plynou a já si je konečně aspoň trochu užívám. Jedno vím: už nikdy se nechci dostat do stavu, který jsem měla kolem Vánoc. Do stavu, který tě obejme jako škrtič a nechce tě pustit zpět na cestu. Po stacionáři to bude na mě, jak se postavím k tomuto problému. Selžu či ne? Podržíte mě, když ztratím rovnováhu?

Loučím se s Vámi a slibuji, že se zase vrátím ke psaní, jen až budu v dosahu internetu, jelikož u babičky není připojení a proto se nemohu ozvat.


https://youtu.be/tDJhUe2zpEA

NOVINKY

19. února 2017 v 22:32 | dashenecka89 |  Můj hudební svět
Kapela Bod Omyly vydala album FÉNIX. Tento album je volně k poslechu ZDE. Velmi jsem si jej oblíbila a poslouchám ho často. Doporučuji: Cítim, Spíš, Celé tie roky.

Kapela The Paranoid vydala album TU A TERAZ. Tento album je volně k poslechu ZDE. Už dlouho jsem neslyšela něco tak návykového, skladby jsou vyvážené, jak textově, tak hudebně. Doporučuji: Čo cítiš?, Narodení víťaziť, Prepáč, Zavri oči.https://youtu.be/uy8lQeJd26s


Singly:
Sám Sebou - I LOVE


https://youtu.be/185YMjE9c7I

NEVERBACK - KAMARÁT


https://youtu.be/QWyaHLa_SpE

The NOW feat. Igor BELAJ - Som aký som


https://youtu.be/SUAaCMcvYdI

Marina - In Mortal Peril


https://youtu.be/B6xnxpneSpI

Breaking The Cycle - Scars


https://youtu.be/HoyAlCUJhDE