Květen 2016

Diagnóza F20

11. května 2016 v 6:24 | dashenecka89 |  Téma týdne
Stále dostávám otázky typu A co to vůbec máš? Proč nejsi schopná se začlenit do společnosti? Odpověď jsem neznala. Trápilo mě, že nemám pořádnou kamarádskou základnu, která by mě naučila všemu, co potřebuji a která by mě v tom všem podporovala. Bohužel, nic není ideální a na jednu stranu jsem za to ráda.

Tento měsíc jsem to už nevydržela a zeptala se paní doktorky, co je příčinou všech mých komunikačních i jiných selhání a dostalo se mi ne zrovna uspokojivé odpovědi. Docela mě děsí, co vše se pod tím skrývá, ale aspoň vím, s čím bojuji. Nemohu před tím zavírat oči a věřit, že se to samo nebo s pomocí léků spraví. Neskutečně mi pomohlo vědomí, že moje vůle něco udělat, zařídit není jen mé selhání, ale že to patří i do obrazu této choroby jménem schizofrenie. Musím to někomu říct a nevím komu.

Už cca rok se léčím a můj stav je podle mého soudu vcelku dobrý, už nemívám strach ze sekačky či vypnuté žehličky, ale stále toužím po něčem, čeho nejsem schopná, nebo si to alespoň myslím. Ani pravidelná sezení Vám nenahradí posezení u kávy s kamarádkou, zážitky na výletech s partou, zkrátka normální život plný lidí a věcí, kterým věříš a které ti dají něco do života. Zavřít oči a uletět pryč, stále věřit v lepší zítřky - neznám lepší způsob jak se z toho všeho nezbláznit. Mějte se krásně a zas někdy :) ...