Duben 2016

Rocková maturita - Tour víťazov, 8. 4. 2016, Olomouc, U Klub - report

23. dubna 2016 v 4:29 | dashenecka89 |  Můj hudební svět
V několika uplynulých měsících na Slovensku probíhala soutěž Rocková maturita, což je soutěž zaměřená na mladé rockové kapely. Po jejím skončení bylo avizováno turné po Slovensku, České republice a Polsku. Jeden koncert se tak odehrával i v Olomouci, což nemám daleko, tudíž jsem ani na sekundu neváhala.

Jelikož se v této části města moc nevyznám, jsem zpočátku trochu bloudila, ale nakonec jsem místo konání našla a ještě stihla trošku vykolejit kapelu Asenth (omlouvám se, že jsem si Vás spletla s kapelou Aces, nebylo to schválně, Vaše písně poznám a jsou skvělé).

Lidé nějak nešli a tak jsem šla dovnitř a dala se do řeči s jedním pobíhajícím člověkem, ze kterého se vyklubal bubeník kapely Asenth, který stihl i v tak málo slovech velmi elegantně zpropagovat svou kapelu. Dlouho jsme čekali na první vystoupení, ale nakonec jsme se dočkali.

První to na pódiu rozjela kapela Meredith. Jejich vystoupení bylo jako obvykle plné energie, akce a vzrušení. Metalová smršť toho nejsilnějšího ražení. V ani ne deseti lidech jsme stvořili velmi příjemnou atmosféru, která byla jednak uvolňující a jednak plná napětí, co ještě přijde. Lidi se bavili, někteří začali pogovat a další jen tak sledovali a srkali pivo. Zazněly starší i novější skladby včetně mých oblíbených She Must Be Freed, Ready to Die a Everyone Knows.


Asi v půlce setu začal bubeník pokřikovat na ostatní, že potřebuje nové paličky, jelikož ještě před koncertem předvedl neskutečná sóla a tudíž se nelze divit, že už nevydržely, následně je po nás hodil. Někdo je zvedl a podal mi je, doteď nechápu proč, ale jsem moc ráda za takový suvenýr.

Po Meredith a krátké pauze na nazvučení se na pódiu zjevila kapela Asenth. Všude bylo najednou plno kouře, takže jsem se po pár minutách přemístila k baru a za zavřenými dveřmi poslouchala své oblíbené písně této kapely.


Jelikož jsem na jejich koncertě ještě nebyla, dlouho mi trvalo, než jsem se dostala na stejnou vlnu s kapelou. Po chvilce si mě odchytl Rob Raven z kapely Meredith a absolutně mě odzbrojil tím, co si všechno pamartuje, byl čas i na pokec a fotku.

Bylo to velmi příjemné a takové rodinné. Úplně miluji ty jiskřičky v jejich očích, když vidí, že za nimi někdo přijde a také to, jak jsou rádi, že mají pro koho hrát. Déle jsem se nezdržela a po kapele Asenth jsem odešla, jelikož jsem byla neskutečně unavená. Děkuji vystupujícím kapelám a pořadatelům za nádherný zážitek.

Meredith - Architects Of Dreams

23. dubna 2016 v 4:20 | dashenecka89 |  Meredith
Další singl z EP Blood Diamond Scars na YT :-) Užívejte.


https://youtu.be/0i77kN8ziSM

Zoči Voči YTB Tour, 18. 3. 2016, Trenčín, Piano Club - report

23. dubna 2016 v 4:04 | dashenecka89 |  Můj hudební svět
Můj první letošní koncert. Těšila jsem se hlavně na předkapelu, jelikož jsem na jejich koncertě ještě nebyla, i přesto, že jejich písničky naprosto miluju.

Před koncertem byla ještě autogramiáda s youtubery, která byla velmi příjemná. Odnesla jsem si pár podpisů, nějakou tu fotku a dobrý pocit ze sebe.


Pár nesmělých přešlapů před začátkem, když v tom se začali objevovat hudebníci na pódiu a začalo něco, čemu nerozumím doteď. Kapela Neverback se prezentovala energicky, emotivně, nechyběly občasné neslušné narážky.

Celkově to bylo naprosto vyvážené, energie se střídala s romantikou, výborně jsem se bavila. Největší atrakcí (kromě hudby) byl zpěvákův taneční projev, který bořil všechno, co o tanci znám. Moc nechybělo a začal by tam metat hvězdy. Při takovém výkonu ještě zpívat je snad nemožné. Zazněly písně převážně z jejich posledního alba V posteli. Aktuálně pracují na svém třetím CD.


Po nich po malé pauze nakráčeli Zoči Voči se svou světelnou show, která byla sice krásná, ale absolutně nekoukatelná, jelikož moje oči takovou sílu světel jednoduše nevydržely. Jejich vystoupení bylo obsahově kvalitní, i když zpočátku jsem se moc nebavila, ani nevím proč.Pak přišly pecky jako Nad Prahou, Klamem, 3: 00, Romantik a další. Zazněl taktéž nový song Romeo a Júlia, který přes řev publika nebylo moc slyšet, takže ho nemohu hodnotit. Nebyla jsem na celý playlist, ale stihla jsem své oblíbené písně a to stačí.

Po koncertě jsem se ještě chvíli zastavila za kapelou Neverback a utíkala na vlak domů, cesta byla díky energy drinku hodně krušná, ale nakonec jsem ji ve zdraví zvládla. Těším se na další koncert.