Březen 2016

Kde je?

29. března 2016 v 18:31 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Po delší době jsem ve spontánní náladě něco sepsala. Osobně se mi to líbí, tak to dávám k dispozici a přečtení i Vám.

Kde je?

Ponurost mi strach nahání,
když noc den zahání
do světa stínů,
necítím ani tu hlínu,
co mi obaluje tělo v křeči,
když přemýšlím, který doktor mě z toho vyléčí.

Svět stojí na hlavě,
nemyslí, nemyslí,
všichni jsou závislí
na pocitu vlastní čisté mysli,
která neexistuje.

Ruce toužící po slávě,
natahujíc se dál a dál,
pořád jen samé údaje,
čeká se jen na toho, kdo se nebál.

Kde je?
Není ...
Pouhé snění do zásoby
v dutinách vlastní hlavy ...

Kde je?
Není ...
Jenom vítr si hraje s pocitem vlastní zrady,
letmé údery do brady ...

Meredith - Blood Diamond Scars

28. března 2016 v 21:18 | dashenecka89 |  Meredith
Kapela Meredith vydala první singl z EP Blood Diamond Scars. Stejnojmenná skladba je od včerejška na youtube a dalších serverech uvedených v popisu u videa na YT. Užijte si ten krásný pocit z poslechu.https://www.youtube.com/watch?v=a-xhFq3UZY0

Criminal Colection - Stay for a little while (2015) - recenze

20. března 2016 v 22:49 | dashenecka89 |  Můj hudební svět

Vsetínská pop - punková kapela Criminal Colection vydala 2. listopadu první dlouhohrající desku, která dostala název Stay For A Little While. Na desce najdeme celkem 10 písní, včetně dříve vydané We Don't Care a jednoho coveru.

Doporučuji: Hero, Devastated, Stay for a little while, Kdybych se znova narodil

Hero

Nestává se často, aby mě hned první skladba zaujala. V tomto případě si dovolím říct pouze toto: Hero je fantastický počin, který roztancuje i mrtvolu, a to mi věřte, jelikož tento článek píšu jako nemocný lazar v posteli.

I'll be the one

S písní jsme si nějak nesedly, nedokážu se naladit na její energii, přijde mi zvláštní. V některých místech cítím přílišný tlak, jinde zase více lehkosti, která v konkrétním místě není žádoucí. Přesto nemohu říct, že by se mi nelíbila, jen je prostě jiná než já.

Stay where you are

K této písni mám jen jednu námitku, a to křiklavé pasáže. Sice mám ráda screamo, ale zde se tyto výkřiky do tmy nehodí. Klidné pasaže jsem si oblíbila, proto jsem na vážkách, kam skladbu zařadit.

I lost my hope

Pohodová píseň, vhodná k relaxaci a zklidnění smyslů. Žádná divočina, přesto punk.

Dear little girl

Tato skladba mě dostala už při prvním poslechu. Takto si představuji pravý pop punk s kapkou originality a kapkou oduševnělosti. Velká poklona autorům.

Devastated

Asi nejlepší píseň z celého alba. Textově i hudebně vyvážená skladba, ve které není nic navíc. A co je podstatnější - nic v ní nechybí. Emoce v ní obsažená mě absolutně strhla. Chtěla bych zde pochválit bubeníka za vynikající práci, hlavně díky němu je tím, čím je.

Stay for a little while

Titulní píseň desky, která oplývá netušenými hloubkami. Vyvolala u mě mírně nostalgickou náladu a vzpomínky na léto, na chvíle zastavení života, na ty chvíle, pro které žijeme. Ráda bych poděkovala kapele za něco nádherného, co dokázalo přebít i to nevlídné počasí.

If you fall down

If you fall down, I'll be right here forever ... No řekněte, není to krásné? Hluboká, oduševnělá, dojemná skladba s nádherným textem, která dle mého mínění potěší hodně posluchačů naladěných na stejné vlně jako já. Dodá odvahy, podrží, nastaví rámě, obejme.

We don't care

Vymyšleno a nahráno v Brazílii za jeden den? Jestli je tohle pravda, tak je to zázrak, protože od takové skladby bych rozhodně tolik nečekala. K dokonalosti jí chybí jen malý krůček, hlavně v textu, který se mi zdá bez energie a postrádající výraz. Chvílemi je skladba jen beztvará masa bez chuti, rozhodně bych se nebránila tomu jí více okořenit, snad chápete, co tím bylo myšleno.

Kdybych se znova narodil (Selfish cover)

Měla jsem možnost slyšet obě dvě verze a musím říct, že se mi cover písně líbí víc než originál, jelikož skladba dostala v novém pojetí více energie a výraz, neuspává mě, ale nutí mě tancovat. Tohle se Vám tedy povedlo.http://bzmedia.cz/band/cr/criminalcollection/gallery/profile.default/fLVbyYkTycCX4zVbC3b153m0s0RnTxY8.jpg

Slovenské novinky

10. března 2016 v 4:31 | dashenecka89 |  Můj hudební svět
Sám Sebou

Výborná slovenská kapela vydala další singl z chystaného třetího alba, které by mělo spatřit světlo světa letos. Už se nemohu dočkat, až ho uslyším. Vy také?https://youtu.be/TSgVcRXr-rw

Neverback

Další slovenská kapela, která je na cestě k novému albu. Moje srdcová záležitost. Poslechněte si jejich nový singl a snad Vás taky chytne, je to návykové.


https://youtu.be/nlYu90_j6DE

Tÿshe

Znáte vůbec někdo tuto skupinu? Ne? Tak to rychle napravte! Je to nabušené, silné, melodické ... Doporučuji skladby Wet Eyes, Bottle & Memories a 24. Vkládám odkaz na playlist celé desky. Užijte si to :-).


Redaktorka na zkoušku

10. března 2016 v 1:57 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Ahoj všichni, omlouvám se, že jsem tu delší dobu nebyla, ale nebylo co psát, nepolíbila mě psací můza a tak. Ale jsem tu, silnější a spokojenější (snad).

Proč spokojenější? PROTOŽE se mi povedlo na sebe vyzrát a přihlásila jsem se do konkurzu na redaktorku jednoho zatím málo známého online časopisu. Jsem na sebe pyšná, že jsem se k tomu odhodlala a spokojená proto, že mě vybrali a už mám za sebou první článek - a to recenzi na album Criminal Colection, která byla přijata velmi kladně.

Musím se toho hodně naučit, prvním krokem pro mě bude naučit se přijmat pochvaly, nejsem na to zvyklá a cítím se při tom nepatřičně, jako bych si to ani nezasloužila, i když pro takovou reakci není ani sebemenší důvod, jelikož jsem vše sepsala sama podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Jen jsem zvědavá, co na to řekne dotyčná kapela, až si to přečte. No nic ... Ani vy zde o to nepřijdete, hned příští týden po vydání Vám sem přidám odkaz a svůj celý neupravený článek ve znění, jak jsem ho poslala, takže teď bude minimálně jeden článek měsíčně jistý.

Doufám, že mi tento krok (spolu s dalšími kroky, na kterých pracuju) pomůže k tomu, co právě potřebuji nejvíc - lidi a také to naučit se cítit se dobře v jejich společnosti, což mi zatím moc dobře nejde. Chvílemi mám stále pocit, že to nikdy nedokážu, přesto jsem to zatím nevzdala a ani nemohu, už kvůli těm lidem, kteří se podepsali na tom, že je mi alespoň tak dobře, že začínám zvládat víc a víc věcí.

Také si od tohoto kroku slibuji vylepšení svých komunikačních schopností, které jsou u mě skoro na bodu mrazu. Dělám pro to maximum, tak snad to někdy půjde vidět.

To je asi vše, co jsem Vám chtěla sdělit, mějte se krásně a uvidíme se u dalšího článku už příští týden, možná i dřív, jak se mi bude chtít, to se nedá dopředu naplánovat.

A nakonec jeden obrázek z nejnovějšího klipu Sám Sebou.


https://youtu.be/TSgVcRXr-rw