Leden 2015

Hudební novinky a doporučení adminky

25. ledna 2015 v 19:57 | dashenecka89 |  Můj hudební svět
Už dlouho jsem se nedokopala sepsat alespoň pár kapel či interpretů, na které jsem náhodou narazila nebo nové plody stromu hudby. Tímto článkem to snad dostatečně vynahradím, jelikož Vás čeká pořádná porce skvělé hudby.


Anjeli spia - to opravdu myslíte vážně?

23. ledna 2015 v 21:56 | dashenecka89 |  The Paranoid
Před týdnem a něco nám představili svůj klip také pánové z The Paranoid. Musím se přiznat, že klip byl pro mě velkým zklamáním a nemohu ho označit jinak než nejhorší dosavadní klip. Nevím, kdo měl ten báječný nápad zasadit do jednoho klipu sebevraždu skokem z budovy, dva drogově závislé a nepokryté násilí. Ale to nechme tak ... Možná, že se to k textu hodí a možná to taky reflektuje dnešní svět, ale pro mě osobně jsou tyto věci nepřijatelné. I když jsou tam ty ,,explicitní,, scény, přesto děj nepostrádá zajímavé aspekty a krásné, i když hodně temné scény. Také výběr herců, scéna, světlo, střihy a další věci jsou dá se říci v pořádku. Neskutečně mě pobavila ..tančící televize,,.


Terrapie - welcome!

23. ledna 2015 v 19:55 | dashenecka89 |  Aktuality, ostatní
Jak asi víte, mirosmajda. com si dává pauzičku, ale byla nám naservírováná Terrapie v opravdu luxusním balení. Že o tom ještě nevíte? Aha, tak musíme napravit.


30 songs - TAG

11. ledna 2015 v 8:32 | dashenecka89 |  Můj hudební svět
Další hudební TAG je zde. Jak už jsem říkala u minulého TAGu, moc je nemusím, ale tento je kompletně hudební, takže jsem se jak se říká namotala. TAG přejatý od blogerky Tessie, její článek naleznete ZDE. No nic, konec řečí, jdeme na to.Mandrage Siluety Tour part II (The Paranoid, Mandrage), Frýdek - Místek, 22. 11. 2014 - report

8. ledna 2015 v 7:07 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Na tuto akci jsem se velmi těšila. Ne snad proto, že uvidím Mandrage, to ne, ale těšila jsem se na prémiéru The Paranoid v našem městě. Od doby, co je znám u nás ještě nekoncertovali, pokud někdy vůbec. Od skupiny Mandrage poznám tak 3, možná 4 písně a měla jsem obavy, či to ustojím, jelikož mi z jejich hudby není úplně nejlépe. Chybí jí ta uvěřitelná energie, kterou hledám ve všech písních lhostejno jakého žánru.


Forum Musicum

8. ledna 2015 v 3:52 | dashenecka89 |  Můj hudební svět
Jak možná víte, činnost AK byla pozastavena, a s tím souvisí i pozastavení všech rubrik. Takže poslední várka mých příspěvků z FM. Projekt bude nyní probíhat pod změněným jménem na osobním blogu dosavadní vedoucí rubriky. Ale nyní už k příspěvkům ...


Slovo

7. ledna 2015 v 23:08 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Slovo a písmena,
člověk, osoba bez jména ...

Kde hledat směr,
dům plný myších děr.

Létám, bloudím, netuším,
dýchám, žiji, slyším,
slova řinoucí se úst,
z rukou, z prázdných gest.

Nebe nade mnou,
země pode mnou,
já mezi nimi,
široký vesmír se svými splíny.

Krajina ubíhá,
z rádia hudba se rozbíhá,
rozbíhá do našich uší,
kde ji už nic neruší.

Celá banda zpívá,
a do rytmu se kývá.

Miluji tu atmosféru,
kdy mám blízko k éteru,
který mě zvedne do výšin,
z nejasných příčin.

Příčina střídá následek,
ten hřejivý pocit, který tě zabalí do dek ...

Zahřej mě svým teplem,
ať vím, že žiji,
nevím, co si přeji,
když letím kolem ...

Vítejte v novém roce

7. ledna 2015 v 22:46 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Já vím, při čtení nadpisu si asi řeknete co je to za šílence, co zaspal dobu. Bohužel až dnes jsem se dokopala k sepsání alespoň nějakého článku, kterým bych nový rok oficiálně přivítala a řekla, či spíše napsala, pár slov ...

Nemám teď zrovna vykecávací období, takže to vezmu jen tak letem světem. Minulý rok mi toho hodně dal, a vzal si toho víc, než jsem si myslela. Pomyslným vrcholem byly Levice, jelikož to byla poslední akce s bandou ten rok a řeknu Vám ještě nikdy jsem se tak nebála jako tu noc ... Chtěla jsem o tom napsat článek k minulému tématu týdne, ale ještě nejsem ve stavu, kdy bych byla schopná zvolit ta správná slova.

Rok plný nádherných dechberoucích momentů (Košice, Poprad, Praha,Nový Jičín ...) , rok plný samoty vyplněný psaním a hrabáním se pod povrchem hudebního království, které mi ještě zdaleka nevydalo to nej, co v sobě má, rok plný splněných přání a zajímavých setkání.

Co se týče článků, můžete se těšit na veškeré reporty, které zde ještě nejsou, článek s mými hudebními objevy, kterých už je také pořádná kupa a taktéž několik recenzí alb, které se mi dostaly pod prsty.

Tak krásný nový rok všem a ať je ještě lepší než ten minulý !!!


http://youtu.be/GlZJfqvTvYg