Srpen 2014

Hvězdy a další novinky

31. srpna 2014 v 21:14 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Pěkný nedělní večer všem čtenářům, mám pro Vás dnes pouze dvě věci, které mám na srdci.

Tou první je vybrání mého článku k tématu týdne do Výběru, který je organizován stránkou http://tema-tydne.blog.cz/. Je to myslím můj druhý vybraný článek za dobu, co bloguji a považuji to za velmi dobré znamení. Chtěla bych touto cestou ještě jednou poděkovat blogerce Terce za výběr, vždy mě překvapí, že se najde někdo, kdo má odvahu se pustit do prohledávání takového množství čláků. Níže přikládám odkazy na články.


Druhá věc - dostala jsem nápad na článek a ráda bych věděla, zda by byl o jeho publikování zájem. Ráda bych se věnovala otázce potravin, vaření a stravovaní. Něco ve stylu mého článku o kosmetice - čili co ráda mám, co se mi v této oblasti osvědčilo a co naopak ráda nemám atd. Neplánuji svůj blog změnit na beaty či food blog, ale možná by mé postřehy a recepty mohly někoho inspirovat. Prosím o vyjádření, zda vůbec stojí za to, abych se do něčeho takového pustila. Pokud o článek bude zájem, můžete se na něj těšit po dopsání dvou koncertních restů, ke kterým jsem se zatím bohužel nedostala.


http://youtu.be/Q7Em4fUOrZo

Jsou opravdu ztracené?

30. srpna 2014 v 5:28 | dashenecka89 |  Téma týdne
Vzpomínky nejsou jako stará krabice, která se občas vypaří ani nevíme jak a kam. Vzpomínky nejsou jako věci na půdě, co zapadají prachem a jediný život v nich představuje houf chlupatých pavouků, kteří je pokryjí bavlněným tkanivem, tak lehkým, že se snadno protrhne, tak krásným, když se na něm usadí kapka rosy, tak pevným, že máme problém se z toho nadýchaného závoje vymotat a nestat se mouchou, co nedává pozor na cestu ...


Ice Bucket Challenge - opravdová pomoc?

26. srpna 2014 v 16:47 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Ice Bucket Challenge je výzvou, v níž se lidé polévají vodou s ledem. Přispívají tak na konto boje proti amyotrofické laterální skleróze (ALS). Pravidla jsou jednoduchá: musíš se polít ledovou vodou, sdílet své nesestříhané video na sociálních sítích a nominovat další. Ti mají na splnění úkolu 24 hodin, pokud výzvu nesplní, musí zaplatit 100 dolarů Asociaci na podporu boje proti ALS. V některých pramenech se uvádí, že za přijetí výzvy musí dotyčný poslat této společnosti 10 dolarů, existuje několik různých verzí.


Cesta

24. srpna 2014 v 18:03 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Má osobní variace na hit, který zná asi každý člověk v tomto státě ...


Stop and rewind my mind

21. srpna 2014 v 22:16 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Ty chvíle mezi zvukovkou a koncertem byly k nesnesení ... Jako by na mě spadlo celé nebe. Chvílemi jsem se propadala neznámo kam, opět ta známá černá díra, co se zjeví ve chvíli, kdy ji nečekáš a udělá ti paseku ve všem hezkém. Paradoxně tato díra byla přinosná. Už když jsem dopoledne seděla před fontánou, byla jsem schopná vypnout naprosto vše, místo, kde jsem, lidi, které odtamtud znám, neznám či teprve poznám, neznámý proudící dav, veškeré zvuky kolem, všechno ...


Perla Východu

19. srpna 2014 v 20:05 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Sedíš si tak ráno na lavičce před fontánou, kolem cvrlikají ptáčci, zněji zvony,
smějí se malé děti, když se náhodou namočí a vůkol této óázy lidský uspěchaný chaos ...


Hvězdy

19. srpna 2014 v 18:04 | dashenecka89 |  Téma týdne
Věnováno Perseidám a mým vnitřním hvězdám z mého já ...


So far away ...

18. srpna 2014 v 14:34 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Zdravím všechny blogové přátele i nepřátele, ráda bych se s Vámi podělila o pár novinek, které se udály v minulých dnech, jelikož toho bylo docela dost. Podnikla jsem cestu do Košic, kam mě to už dlouho táhlo, jelikož před pár dny to byl rok, co jsem tam byla poprvé a šíleně se mi stýskalo. Pár dnů jsem cítila v sobě neskutečné pnutí, které se vytrvale snažilo mě roztrhnout. Musela jsem odsud zmizet, nejlépe jako obvykle sama, jelikož on by stejně nikdo nejel, ale hlavně co nejdál.

Oblíbená píseň

11. srpna 2014 v 23:48 | dashenecka89 |  Téma týdne
Really? Happy jak dva grepy jak říká jedna moje spolužačka ...

Toto téma jsem zpracovala už minulý týden, článek si můžete přečíst ZDE.


Nedělní chill

3. srpna 2014 v 22:43 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Dostaly se ke mě jisté věty, na které bych ráda reagovala. V první řadě děkuji za pochvaly, nepotrpím si na to, ale moc často se nestává, že by mě někdo nazval inteligentní bytostí. Jsem ráda, že se má tvorba líbí. Další věc - toto dílo bylo napsáno podle skutečné události z nedávného festivalu, z postřehů před ním. Betel je krycí označení omamných látek, jelikož se mi nechtělo analyzovat, co všechno v sobě měli, přišlo mi nefér se o to nepodělit, aby se také ostatní, co tam s námi nebyli, zasmáli. Kdy se Vám poštěstí potkat takové exempláře lidské rasy? Tímto děkuji dotyčným za inspiraci a za tuny smíchu.

A všimla jsem si na blogu věnovanému tématům týdne, že by na příští týden mohlo být také téma Oblíbená píseň, ale asi nedostane dostatečný počet hlasů. Řekla jsem si: ,,Proč si ho neudělat v předstihu? ,, Takže jen pro Vás několik nej songů, bez kterých si svůj život nedokáži představit a které mi dělají radost, pokusím se o časovou posloupnost, aby to dávalo smysl.