Červen 2014

Záhada na pátou /1. díl

29. června 2014 v 20:44 | dashenecka89 |  Fan Fiction & Stories
Dějová linka tohoto příběhu se zrodila v mém snu. Strašně jsem se ráno bála a ihned se pustila do sepisování tohoto neuvěřitelného příběhu, který se vymyká všem dosud sepsaným z více hledisek. Prvky hororu, krimi v kombinaci s přátelstvím, porozuměním, okořeněné strachem z neznámého, strachem z reality. Snad mi toto pomůže nebát se znovu usnout ... Dobře se bavte (tedy pokud to dokážete ...). Nakonec bych ráda upozornila, že by nebylo vhodné, aby tento text četly děti. Dokončení příběhu přidám později.


Photo of the day ...

29. června 2014 v 5:30 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Už skoro týden čekám na další pondělí ... na den, na který sbírám veškerou svou energii, která mi ještě zbyla. Doufám, že to k něčemu bude, obav mám tolik, že bych z nich mohla uvařit jídlo pro celý svět, ale už jsem si zvykla, že jsem na všechno důležité sama. Děsím se toho, že mi poví to stejné, co mi řekla před několika lety jedna osoba, která měla asi nějaký zvláštní radar či co, jelikož jak jinak se dá vysvětlit, že přesně věděla, co se stane. Nikdy si nepřestanu vyčítat, že jsem ji neposlechla, jelikož mohlo být všechno úplně jinak. Uvěříte člověku, který Vás zná od prvních minut Vašeho života a přece to není správně. Co tedy správně je? Správné je cítit se jak slabé kuře, co nedokáže vylézt z postele bez toho, aby se málem zabilo pádem ve vlastním pokoji, jelikož už neví ani kde jsou dveře. Aha, tak fajn ... Jsem ráda,že to vím. Každý den se dozvíš něco nového.


https://www.youtube.com/watch?v=v443bJgls1s

Musíme zabudnúť ...

27. června 2014 v 22:10 | dashenecka89 |  Fictive Marry
,,Už viac nemám síl slepo sa dívať...
Na to, čo chceš predo mnou skrývať...

Ak raz príde čas, odsúdiť nás...
beriem najvyšší trest za naše sklamanie...
Nestojí už snáď za to sa ponáhľať... ,,
http://youtu.be/aW8uLUNH8Bg

Opravdu se tak narodila, možná je to photoshop ...

26. června 2014 v 7:00 | dashenecka89 |  Téma týdne
Když jsem tuto hlášku viděla, pousmála jsem se. Proč? Ani nevím. Snad nad tím, čím nás denodenně krmí média, nebo nad inteligencí některých rádoby modelek, které vzaly photoshop do vlastních rukou. Je totiž dost příjemné zjistit, že lze nedokonalosti zrušit za dvě minuty. Jenže, když to neumíš, je to ještě horší než fakt, že máš dva centimetry v pase navíc, kterých si polovina lidí vůbec nevšimne. Naprosto mě fascinují některé krásky, kterým lezou málem kosti z těla a stále se sebou nejsou spokojené. Pořád jen: ,,Mám o tři kila víc, co s tím, to je tragédie. ,,


Až raz

21. června 2014 v 21:25 | dashenecka89 |  Fictive Marry
Nějak se mi povedlo a tento singl zde chybí. Takže s ,,oneskorením,, ho přidávám i sem.

,,Až raz zmoknem a z poslednej nitky sa stane malý vodopád... Až vtedy sa začnem skutočne smiať. ,,
https://www.youtube.com/watch?v=FhAqnm0Tguc

Menší experiment

21. června 2014 v 21:08 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Sleduji svůj oblíbený slovenský seriál a najednou se mi vkrade do mysli zástup slov,
které jakoby nebyly moje, no posuďte sami.

Zmizni preč z môjho sveta,
moja posledná veta ...

Prečo čakať na niečo, čo nepríde,
mala som iný plán,
dnes už ho nepoznám,
nemám problém ho zmeniť,
ako náplň v ceruzke vymeniť.

Každý len hovorí: Svet je veľký ...
Jasne, pili z neho včera včielky ...
Hovorte si čo chcete,
ak to ešte zvládnete,
v kolotoči hlúpych rečí,
ktoré si vždy protirečí.

K tomu se výborně hodí písnička od mé oblíbené kapely Sám Sebou z jejich nového CD, které tu mám u sebe.


https://www.youtube.com/watch?v=xDRELh-RTyU

Kam s tím?

20. června 2014 v 23:19 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Mé nejlepší rozhodnutí v životě bylo, že jsem uvedla do života tento blog, který snese každou hloupost, kterou vyplodí můj chorý mozek. Nač ničit papír, když se dá využít mnohem šetrněji. Musela jsem se dnes vypsat, tak doufám, že se mi konečně povede usnout jako normálním lidem, ne až ráno. No uvidíme. Zde přikládám jedno dílko, které dneska vzniklo. Každý den sama sebe překvapuji. Kde se to ve mě bere a kam s tím vším?


VanRosko & Marek Lacko - Náš Svet + KLIP

20. června 2014 v 17:39 | dashenecka89 |  Fictive Marry
Nová verze singlu Náš svet, ke které se aktuálně točí i klip. Zítra večer spatří světlo světa nová skladba Až raz. Ale dost řečí, tady je Náš Svet v duetu s Van Roskem aneb duety už jdou dnes natočit bez toho, aby se daní lidé potkali ve studiu.

http://youtu.be/Ye_hrtQbnMA

*AKTUALIZACE*:

Klip k písni je hotový a byl dnešním dnem publikován na oficiálním kanálu interpreta. Užijte si ho.
Přistihla jsem se při sledování klipu, že mám na tváři zvláštní úsměv, proč netuším.

Jediná věc, co mi na něm vadí - popíjení vína (ano, kdo by se divil :P).
Nejvíc mě zaujaly chvilky brouzdání v trávě.

Nevím, co více k tomu dodat, nechce se mi srovnávat to a ono, jelikož to prostě nejde.
Každá píseň je jiná, každá je něčím zvláštní a to mě na tom právě baví.


https://www.youtube.com/watch?v=_v25iRFgo3o

Hlas Československa

20. června 2014 v 17:18 | dashenecka89 |  Můj hudební svět
Ve středu skončil Hlas a my konečně známe letošní vítězku. Tato soutěž byla hodně, hodně zvláštní - nejen pojetím, ale hlavně lidmi, u kterých můj názor na ně létal z kola na kolo. V tomto článku se nebudu moc vyjadřovat k hudebním kvalitám jednotlivým účinkujícím, jelikož snad každý z nich má talent a něco umí (jen u některých ten cit v písni prostě necítím - a to je jediný rozdíl u mých favoritů a ostatních).

Prvním člověkem, který za tu dobu v mé mysli neskutečně vyrostl je Majk Spirit, ale to bude tím, že jsem ho dosud mnoho neregistrovala a přišel mi na první pohled jako naprostý úkaz. Nejen, že se v křesle vyvaloval jako seladon a propagoval každý týden nové tenisky, ale i gesta, pohyby, mluva a všechno kolem. Zjevení, které se nebálo říct svůj názor občas trochu zvláštním způsobem, mě kupodivu začalo bavit.


Hlasy v hlavě (i jinde)

17. června 2014 v 20:58 | dashenecka89 |  Téma týdne
Hlasy v hlavě máme všichni - ať už je nazveme jak chceme - tušení, předtucha, vnuknutí ... Někdy jsou prospěšné, jindy právě naopak. Jak se však vyznat v tisícich hlasech, když každý říká něco jiného? Jeden šeptá: ,,Uteč odsud, stejně si toho nikdo nevšimne.,, Druhý přes něj: ,,Nejsi přece zajíc, nebo snad ano?,, Nevím, jestli jsem či nejsem, každpádně tento hlas asi nezmlkne, dokud mě nepřivede k šílenství.

Další hlas zase bez výčitek přemítá, jak by asi dlouho trvalo, než bych po pár platech léků přestala vnímat ... A druhý zase přemýšlí, jak ten hlas umlčet, jelikož tohle stejně není řešení ... Tím se nevyřeší, že si připadám jako vzduch, bez kterého nepřežiješ, ale zjistíš to až ve chvíli, kdy ti začne chybět ... až na to, že mě narozdíl od něj skoro nikdo nehledá, lépe řečeno ti, kteří se mnou něco svedou (a co si budeme říkat - takových je žalostně málo).

Nesmím ovšem zapomenout na další silný hlas, který pořád řve: ,,Tak už to konečně řekni, vyřvi to ze sebe, ať už se to všichni dozví.,, Jen kdyby ho pokaždé nepřeřval kolega, který hlásá opět naprostý opak. Kdo má to hádání ve své hlavě pořád poslouchat ...

Hotové panoptikum, o které nikdo nestojí. K čemu máme uši, když existují zvuky, které nedokáží slyšet? Už asi chápu, proč se všichni kolem mají tendenci nakládat do alkoholu. Snad se mi někdy podaří vymyslet způsob, jak to obejít a dokázat je zrušit - jednou a provždy. Byla by to úleva nemuset se denodenně hádat sama se sebou. Proč mám pocit, že mám v sobě dva lidi - jedno já z minulosti a jedno současné. Každé chce něco trošku jiné, i když mají většinu společnou. Připadám si jako voják, který musí žít se svým velitelem, který neví co chce, ale pokud to nedostane - je zle.

Stejně jako tohle nedokážu pochopit i ty další hlasy v mé plné hlavě - říkám jim novinky.cz. Pokaždé pár dnů před něčím přinesou informaci bez toho, aby oznámily, o koho se jedná. Dá se toho zbavit? Už mě to opravdu přestává bavit ... Sám sobě novinářem? Ehm, ne, dík ... Spíše bych ocenila hlasy, které by poradily, co dělat, jak se v daných situacích zachovat, co je správné a co ne. Jenže tyhle prostě nejsou na skladě a asi ještě dlouho nebudou, jelikož jsou velmi nedostatkové zboží, alespoň v mých končinách.http://youtu.be/Q-d5etNrIf4