Duben 2014

Já, závislák ...

30. dubna 2014 v 20:36 | dashenecka89 |  Téma týdne
Každý máme své závislosti, kdo říká, že ne, má jich obvykle více než ti, kteří je přiznají. Já osobně považuji za svou největší závislost hudbu a zpěv v jakékoliv v pro mě nerušivé úpravě. Sice mi několik let trvalo, než jsem přišla na to, že nebylo dobré se od ní na dlouhá léta odstřihnout, ale pro mě jsou návraty a odchody typické.


Iveta Bartošová ...

30. dubna 2014 v 5:47 | dashenecka89 |  Můj hudební svět
Asi nikomu z nás neunikla včerejší zpráva dne o tragickém úmrtí zpěvačky Ivety Bartošové. Její písně zná snad každý. Nyní ale většinu zajímá proč a jak se to všechno seběhlo a vidím to na pár týdnů, ne - li měsíců, kdy se budou hlásit se zaručenými informacemi. Už teď je mi zle z některých reakcí a spekulací. Prostě je to tak.


INEKAFE a CRIMINAL COLECTION, Zlín, klub Golem, 18. 4. 2014 - report

27. dubna 2014 v 23:23 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Další kopa vzpomínek, dramat, zábavy, smíchu … Děkuji všem, kdo se zúčastnil této velké oslavy. Ano, byla skutečně velká, tolik lidí pohromadě jsem už roky neviděla (možná nikdy, to nevím, padlo to na mě jako kámen, takže se nedivím, že to dopadlo tak, jak to dopadlo - viz další text).


Shut up ...

23. dubna 2014 v 23:21 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Myslela jsem, že toto se dozví jen můj důvěrník a nikdo více, ale dnešek je tak zvláštní den, který mě nutí uvažovat nad veškerými nevyřešenými věcmi, co mám v hlavě ... Děsím se sama sebe, co všechno v ní leží, důkladně zabetonované ...

Ano, jsem tu pořád sama. A co? Střídám samotu s kolotem, který mě děsí, kterého se bojím, ve kterém se cítím jako nahá ... Proč měnit to, co funguje ... Přijít o tu poslední jistotu, kterou v životě mám? Pořád jen slyším: Proč? Proč tohle? Proč tamto? ... Zjistila jsem, že mi to i přes některé stinné stránky naprosto vyhovuje, sice možná za pár let ztratím schopnost se domluvit, ale kdo to potřebuje?

Proč nejsem schopná k sobě skoro nikoho pustit? Tohle kdybych věděla, tak bych to vlastně ani nepotřebovala vědět, jelikož by mě to už nezajímalo ... Možná přišel čas na menší příběh ... Jedna hodná osůbka měla velmi dobré řešení na všechno, takže z rukávu vytáhla registraci na jistý portál, kde se mi ozval jeden docela normální človíček, se kterým jsem si v mezích rozumněla. Po cca měsíci psaní mi přišla zpráva, na kterou nikdy nezapomenu. Nikdy ... Ještě nikdy mi nikdo takto neublížil. Jinak to ani skončit nemohlo, sám si vybral. Dovolil si napsat, že prý pro mě není dost dobrý. Jak to může sakra vědět? On mi vidí do hlavy? Celou dobu se snažím vymanit se z vlivu všech kolem, po tolika letech se snažím rozhodovat sama za sebe a najednou přijde cowboy a řekne: Tak, ty máš na víc, než jsem já ... Kde to jsme???? To už fakt si radši udusím plyšáka než poslouchat řečí od nezralých individuí, kteří nevědí, co chtějí ...

Své o tom ví i jistý Lukáš z Púchova, kterého jsme potkaly na koncertě ve Zlíně. Mimochodem, skoro přesná kopie Michala ze Zoči Voči. Nedokázal pochopit, proč jsem před ním utíkala, jako by mi za patami hořelo. Vlastně ani já sama jsem to nechápala. Další velký zkrat, ze kterého se nemohu vzpamatovat. Já nechci pořád před někým utíkat. Už se mi o tom i v noci zdá. Utíkám před někým, koho neznám, komu nevidím do tváře. Přála bych si utéct sama před sebou ...

A když jsme u toho, řeknu Vám svůj názor na tohle všechno ...

Tradiční model: dle rodiny bych si měla najít přítele, svatba, později mít děti a být šťastná jak zákon káže a bla, bla, bla ... Ehm, děkuji, nechci ... A dejte mi s tím už pokoj. Vdávat se nikdy nebudu (pořád slyším nikdy neříkej nikdy, ale tohle vím se stoprocentní jistotou, nechci, aby mé děti musely zažít to, co já). Otázku dětí mám vyřešenou - jestli dítě, tak jedině adopce, nebyla bych schopná mít ráda vlastní dítě ... Vlastně ani nevím, co je to mít někoho rád, tím myslím doopravdy. Nevím, zda je někdo takový, ke komu jsem někdy něco takového cítila. V tomto ohledu si připadám jako nevybuchlá puma, jen je otázkou, kdy se to stane ...

Možná jsem divná, možná rebel, ale Vy do mě nevidíte. Nevíte, jak je pro mě složité s někým mluvit, s někým být ... Většinou to má dva scénáře: Zpočátku silné porozumnění, pak zásek a konec. A nebo dlouhé oťukávání, pak období pohody. Výsledek stejný. Já už chci jen jednu věc: Klid ...


https://www.youtube.com/watch?v=Y0yfze3ajC8

Music everywhere ...

23. dubna 2014 v 17:57 | dashenecka89 |  Téma týdne
Tóny písně jsou všude ... Poslouchali jste někdy klapot kapek deště na parapet? I příroda má rytmus, spád, tvář. Vždy jsem si promítala aktuální počasí do hudby. Třeba taková bouřka nám může reprezentovat rock či metal, proudící vodopád v panenské přírodě třeba vážnou či klasickou hudbu ... Hudba nemusí být jen ten výplivek ze studia, kde se na něm vyřádila kupa zvukařů.

Stejně tak můžeme nalézt tóny v sobě, ve své duši. Každým slovem, každým nádechem vytváříme tóny, které rozpozná pouze správně naladěný aparát v druhém stvoření. Proč by se jinak říkalo, že nás zvířata milují jen proto, že jsme? Každý z nás je hudebníkem ... Jsem tón, tak mě zahraj správně, žádné pazvuky, co se mnou nemají nic společného ... Přidej se a vytvoříme melodii ...

Tóny padajících slz, zvuk nenávisti, žárlivosti, smutku, zoufalství ... Nepotřebuješ být virtuoz a přesto jím jsi ... Život je naše píseň, která se může zdát rychlá jako power metal, nekonečná jako symfonie, často nevyzpytatelná jako indie rock ... Každý jí zpívá jinak, odlišně, kvalitně či nikoliv ... Dokonalost v tom v žádném případě nehledejte, člověk nemá pokaždé s sebou syntetizátor nebo zvukaře ... Máme jen svůj hlas. Jedinečný ... Tak zpívej, nikdo to za tebe neudělá ...

I podivná píseň si najde časem své fanoušky. I kdyby jich bylo málo, jsou cennější než cokoliv jiného. Bez nich by žádná hudba nevznikla, jelikož by ji neměl kdo tvořit, celé portfolio by bylo jednolité, nezajímavé, nikde žádná změna, nikde žádný progres ... pouze střední proud bez šťávy ... Asi jste pochopili, že mluvím v symbolech a hádankách, já to jinak snad ani neumím ... A proč ne? Stejně si myslím, že jste pochopili ... A rozhodně není na škodu zahrát si jednou za čas na detektiva.


http://youtu.be/jQQ2gTkV-GM

Marek Lacko: Chceme naspäť miesta, kde sme boli šťastní... Čas uteká rýchlo a raz ti povie "ZHASNI"...

22. dubna 2014 v 14:37 | dashenecka89 |  Fictive Marry
Ano, asi tušíte, co Vás v tomto článku čeká. Z nenápadné konverzace na chatu vznikl nápad a tohle je výsledek - předem se omlouváme, ale děláme to poprvé. Příjemné počtení Vám všem!

Marek Lacko *1986
Zpěvák, textař, kytarista. Účastník Česko Slovenské Superstar (2009) a Hlas Česko Slovenska společně s Tomášem SučIkem jako duo 1drug (2014).
Aktuální singl: Strom.Ahoj Marku, děkujeme, že jsi souhlasil s tímto rozhovorem. Na úvod bych se ráda vrátila o pár let nazpět, do roku 2009, kdy jsi se spolu s dalšími zpěváky a zpěvačkami hlásil do soutěže Česko Slovenská SuperStar. Jak to dopadlo, všichni víme, ale spíše by mě zajímalo, jak a v jakém směru Tě tato soutěž hudebně ovlivnila? Jakým způsobem se změnilo tvé vnímání této soutěže před a po jejím skončení?

V časoch prvej Československej superstar som nemal ani páru o tom ako sa má spievať, ale aj napriek tomu som sa dostal do top 16tky ;). Po súťaži som si povedal, že by ma to aj celkom bavilo spievať, tak som si na nejaký čas našiel učiteľku spevu :). Pár mesiacov po súťaži som založil kapelu a práve vďaka nej som sa ako tak vyspieval ;). Prax, prax, prax ;).


pravda.sk

Záhy po skončení soutěže (přesněji 1. ledna 2010) jste založili kapelu Fictive Marry, která fungovala až do 21. října loňského roku. Co bylo tím hlavním motivem k jejímu založení? Na kterou věc, moment, či místo z této éry vzpomínáš nejvíc?

Na celé tie časy s Fictive Marry spomínam s úsmevom, veľká škola, skúsenosť ;).


hudba.zoznam.sk

Asi většina z fanoušků, která Tě sleduje od dob Fictive Marry, se tak nějak ztrácí v nových "projektech‟, které nám postupně představuješ. Jaký je hlavní rozdíl mezi projekty Marek Lacko a Marc Marry? Je to záležitost stylu, provedení, žánru? Proč jsi pocítil, že je nutné je od sebe oddělit?

Marek Lacko a Marc Marry ;)? Jedna a tá istá osoba ;). Ale Marc Marry je meno, ktoré sa ešte spája s Fictive Marry, ako taká spomienka ;).Jaké jsou tvé oblíbené kapely? Kteří interpreti tě nejvíce hudebně ovlivnili?

Čo sa týka obľúbených kapiel, tak v tomto som multižánrový :) od rocku, cez metal a rap počúvam všetko :) okrem ľudoviek :). Milujem kapely ako BFMV, Trivium, A7X, atď a zase, čo sa týka rapu, počúvam Separa, Moma, Kontrafakt, Spirita, atď :).


Poslední otázkou bych ráda tento rozhovor uzavřela pohledem do budoucnosti. Mohl bys, prosím, stručně popsat tvé hudební plány, přání, sny?

Moje plány ? Neviem, či nejaké hudobné mám - som človek, ktorý radšej nemá očakávania, aby som potom nebol sklamaný, ale chcem hrať, chcem, aby sa moja hudba šírila medzi ostatných ako epidémia :P .markíza.sk

To myslím nebude tak nereálně, že ano? Za rozhovor děkuje D&K.

Forum Musicum - další díly

21. dubna 2014 v 22:06 | dashenecka89 |  Můj hudební svět


http://youtu.be/f4hsC0nRvZM


http://youtu.be/ElPVYyh7LAM

Strom pro Vás

21. dubna 2014 v 22:02 | dashenecka89 |  Fictive Marry
Další neuvěřitelný počin! Novinka dostala jméno Strom ... Plno pravdivých slov, úchvatný doprovod ...

Každý z nás je strom, čekáme, kdo nás pokácí, i kdyby jen v legraci ...


http://youtu.be/udGbuRKCWQM

Veselé Velikonoce všem čtenářům!

18. dubna 2014 v 4:24 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Avizovaný jarní článek bude o něco chudší, než jsem čekala, jelikož jsem ještě stále nestihla zpracovat všechny fotky, ale brzy sem něco z toho hodím, takže snad mě za to nikdo neukamenuje :) ... Taktéž je v přípravě jeden projekt, dělám takovou věc poprvé, výsledek nezaručuji. Další informace brzy!

V prvé řadě bych Vám chtěla popřát ty nejkrásnější Velikonoce jaké si jen umíte představit. Oslavte svátky jara jak se patří, jelikož je to nejkrásnější období v roce. Vytvořila jsem své přání ve formě videa, takže bez dlouhých řečí přikládám na něj odkaz. A jestli mi někdo řekne, že je to stažené z internetu, tak ať si mě nepřeje ...https://www.youtube.com/watch?v=CWYOXhV_TrU

Další věc, kterou jsem zjistila zcela náhodou - úplně jsem přehlédla, že blog oslavil v únoru krásné 2 roky, za což patří velký dík Vám, čtenářům, ostatním blogerům, prostě všem, kteří mě v tomto světě podporovali, občas přispěli svou radou či komentem. Jedno velké ĎAKUJEM ...

Nebudu to dále natahovat, jelikož se za pár hodin chystám na svou ,, koncertní,, oslavu narozenin, tak snad všechno proběhne tak, jak má. Mějte krásný den! A nezapomeňte:

we believe that heaven's gone to a place we don't belong
in a song that makes us sad, in a world that's going mad
we believe in what we want cuz it hurts us to be wrong
if i break before it ends in my heart of hearts I hope you'll understand

wake me up when all the people wanna change

(Quietdrive - What A Life)

Marek Lacko - Búrka v nás

16. dubna 2014 v 9:01 | dashenecka89 |  Fictive Marry
Nový klip Marka Lacka! Cover Nobody's Perfect od Jessie J s vlastním textem!!

Text v popisku prvního videa. Příjemnou zábavu!

 
https://www.youtube.com/watch?v=JctCmQO2Vbk

Videoklip singlu - Body video production


https://www.youtube.com/watch?v=nSGP8mDczSc