Prosinec 2013

PF 2014

31. prosince 2013 v 12:34 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Vážení čtenáři, chtěla bych Vám všem prostřednictvím tohoto blogu popřát ten nejkrásnější rok 2014 jaký vůbec může být, hodně zdraví, bez kterého to nejde, štěstí ve všem, na co sáhnete a v neposlední řadě pořádnou nálož super muziky (ta bude tak jako tak, alespoň dle zpráv, které se ke mě dostaly :)).

Přála bych si, aby byl rok 2014 začátkem něčeho hezkého, krásného a ne jen rokem bez jména. Jak to dopadne, uvidíme za rok přesně na den. Tak vzhůru do objevování!!! A neodpustím si jednu připomínku pro všechny šílence:

zdroj FB

PF 2014 a ať nám rok 2013 políbí pr***. A prosím dobrovolníky, aby si o půlnoci dali jednu sklenku i za mě, velké díky.

2013 – rok naruby

26. prosince 2013 v 10:25 | dashenecka89 |  Téma týdne
Téma týdne jako stvořené pro bilancování. Většina článků k tématu týdne je i takto koncipovaná. Myslím, že ani můj článek nebude v tomto ohledu výjimečný nebo ,,něco extra,,. Pouze cítím, že je třeba alespoň drobet vzpomenout a uvědomit si všechny blbosti, karamboly, držkopády, ale i ty příjemné radosti, kterých, i když se tomu nechce věřit, letos nebylo málo.


Zajtra to vypukne

23. prosince 2013 v 5:48 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Tvrdením, že už zajtra sú Vianoce asi nikoho neprekvapím. Chcela by som týmto popriať všetkým blogovým aj mimoblogovým priateľom a nepriateľom tie najkrajšie Vianoce aké si viete predstaviť. A preto:

Posielam Ti anjela, aby Ťa chránil,
svojím telom ťa bránil,
posielam Ti plamienok, nech Ti v srdci blikoce
a prajem Ti tie najkrajšie Vianoce!

pretože:

Sane sa mi rozpadli, darčeky mi ukradli,
anjeli sa niekde chúlia, čerti zase trávu hulia.
Je to všetko na potvoru asi pôjdem na podporu.
Tvoj Ježiško.


http://www.youtube.com/watch?v=7cq9hk9XeKg#t=48

P.S. : Asi se divíte, proč je tento článek po slovensky. Důvod je prostý: trénink dělá mistra. Hodlám si přes Vánoce mírně podoplňovat vzdělání, takže konečně zbyde čas na verše Sama Chalupku a dalších a jako třešnička na dortu exkurze do světa slovenských pohádek, kde začneme klasikou - Neberte nám princeznu (konečně se dozvím, jestli je to taková pecka, jak se povídá) a uvidím, kde skončím. Samozřejmě nezapomenu na hudební příděl emocí. Každopádně se od toho jen tak lehce neodlepím. Takto vypadají Vánoce dle mého gusta. Takže hurá do nich!!! :-)

Vaše Diguška :-)

Vztahová alchymie

21. prosince 2013 v 0:39 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Kdysi kdosi řekl: ,, Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život.,,

Dnešní / včerejší den byl velmi psychicky náročný, jelikož by se dalo říct, že byl zasvěcený hledání vztahu k sobě samé. Dozvěděla jsem se o sobě velmi mnoho, ale většinu z toho už jsem někdy pocítila, ale stále jsem si odmítala přiznat realitu. Asi jsem tento názor potřebovala slyšet. Připadala jsem si jako rozebrané puzzle, které někdo zapomněl složit zpátky.

Ve sluchátkách Zoči Voči, v očích slzy, v hlavě všechny ty slova, které mi dělají guláš v hlavě. A k tomu strach a nejistota co přinese pondělí - tentokrát to bude naostro. Mám sto chutí se něčím odrovnat, čímkoliv, hned a pořádně. Cítím, že mě něco rozkládá zevnitř.

Ale přesto jsem strávila pár minut s úžasnou osůbkou, se kterou jsme se náhodou potkali v Nové Karolině. A zrovna ve chvíli, kdy jsem se chystala postnout status o tom, zda není někdo z Ostravy poblíž. Tohle byl ten nejkrásnější dárek k mému svátku. Ten pocit, když na tebe zčistajasna vybafne modrozelenovlásek s udiveným úsměvem, je k nezaplacení. Taktéž má velký podíl na tom, že jsem se dokázala vrátit domů, jelikož mě to všechno maximálně vyčerpalo.

Zjistila jsem, že mi paradoxně nejvíc ublíží to pozitivní, pochvala než nějaká kritická ,,držka,, - která si ani nevidí do pusy. Při tomto jsem si vzpomněla na nedávné události, kdy jsem se stala na zkoušku adminkou jedné fanpage. Tato mise skončila šíleným proslovem jen za to, že jsem projevila svůj názor, který nebyl jakkoliv útočný, pouze vyjadřoval mé pocity.

Byla jsem označena za zakomplexovaného člověka, který se chová jako 5 - leté dítě. Ok, možná se na svůj věk nechovám, ale aspoň se nechovám jako hysterka, když mi někdo něco vytkne. A k tomu se chlubí tím, že jí dva roky šikanovali? A co jako? Je snad jediná, kdo to měl ve škole složité? Já jsem sice snůška nervů, která drží pohromadě jen silou vůle, ale nemám potřebu to někomu cpát. Tak kde je ten komplex?

Ale jestli mi tohle všechno pomůže k tomu, abych odtud mohla co nejdříve prchnout k sousedům, klidně ještě přidejte … Udělám pro to všechno. Je to jediné, co právě chci a nevzdám se toho … Cítím, že tam patřím … Ještě nikdy jsem nic tak silně necítila. Chci zase zpátky na místa, kde už jen má samostatná existence byla naplněná spokojeností a štěstím.http://www.youtube.com/watch?v=n2L4xnWx_Ok


TRAKTOR + Miro Šmajda s kapelou,13. 12. Masters Of Rock Cafe Zlín

18. prosince 2013 v 6:00 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Zdravím všechny čtenáře a přináším Vám report z koncertu ve Zlíně. Je to přepis zápisu pořízeného během zpáteční cesty (až na pár doplňujících vět), takže obsahuje maximálně čerstvé dojmy a poznatky, jen abyste se nedivili použitému času v některých větách článku. Snad se mi to vše podařilo vystihnout objektivně.


Novinky, které stojí za poslech

18. prosince 2013 v 6:00 | dashenecka89 |  Můj hudební svět
V poslední době vyšlo množství singlů, které stojí za poslech.

Zde jsem pro Vás vybrala ty nejzajímavější. Snad Vás některý zaujme natolik jako mně.


Co právě poslouchám?

18. prosince 2013 v 6:00 | dashenecka89 |  Můj hudební svět
Kromě novinek Vám ještě přidám menší výřez z písní, které mám aktuálně na playlistu.

Možná Vás některá bude inspirovat.


Miluj ma alebo odíď ...

14. prosince 2013 v 16:59 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Zdravím všechny čtenáře, mám za sebou asi nejhorší koncertní zážitek (nemyslím hudební stránku). Včerejšek byl horor na pokračovaní, tak bych se chtěla předem omluvit za některé možná pro mě nestandartní výroky v reportu, který přidám v průběhu pár dní, ale tak to prostě cítím a nehodlám si nechat šlapat po hlavě. Je mi naprosto jedno, co si o mě kdo myslí nebo nemyslí ... Je mi naprosto jedno, jak se ke mě kdo chová. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Nehodlám ze sebe dělat blbce, když je někdo náladový jako jarní počasí. Měla jsem se hned ze startu otočit na podpatku a zmizet, stejně bych tam nikomu nechyběla. Nikdy jsem nikomu nechyběla, tak proč by to mělo být teď jinak ... howg.Češi

9. prosince 2013 v 10:28 | dashenecka89 |  Téma týdne
No výborně ... Slováci jako téma byli nedávno, tak abychom jaksi nezaostávali, že? Aspoň si můžeme pěkně od plic říci, co nás na našem národě čím dál více a více irituje. A není toho zrovna málo ... Dovolím si zacitovat pár vět, které to dokázaly vystihnout přesněji, než bych to dokázala já (ostatně většina z Vás zná můj názor na Čechy a není dvakrát lichotivý ...):


Absťák

5. prosince 2013 v 10:02 | dashenecka89 |  The Paranoid
Úžasná píseň, dodnes pro mě skoro neznámá. Taktéž nechápu, proč není nikde vydaná, jelikož je šíleně šílená ...


http://www.youtube.com/watch?v=Yz4F3DxHGTk

TEXT ZDE.