Listopad 2012

Dovolená v ráji - 18. díl

30. listopadu 2012 v 6:00 | dashenecka89 |  Fan Fiction & Stories
Šla jsem pár kroků před Mirem zahloubaná v myšlenkách, které se točily hlavně kolem dnešního dne. Snažila jsem se přijít na to, co mě mohlo natolik ovlivnit, že jsem tu zůstala tak dlouho s někým, koho skoro neznám. S někým, kdo nezná mě, nezná moje reakce, moje pocity, moje touhy a sny… Ale kdo je mi na druhé straně velmi blízký.

Navzájem si čteme myšlenky, až se tomu oba divíme. Jako by si za tu dobu, co se známe, sestrojil nějakou sondu do mé mysli, protože už z pohledu pozná, na co myslím… Já poznám z jeho výrazu tolik věcí, které slovy nepoví …

Najednou ucítím něčí dotyk, otočím se a naše pohledy se střetnou. Miro vložil ruku na můj bok, aby mě zastavil a já cítila, že mi chce něco říct. Nemýlila jsem se. Nevěděl, jak začít. Byl viditelně nervózní, protože už po sté si stáhl pramen svých dlouhých blonďatých kudrlin z tváře. Cítila jsem z něj zvláštní vibrace. Něco jako statická elektřina. Při každém jeho dotyku jsem cítila mrazení po celém těle.

Svými dlaněmi uchopil mou hlavu, prsty nechal bloudit mými vlasy. Zčistajasna se sklonil blíže, cítila jsem jeho dech na kůži a jeho rty se vpily do mých. Snažila jsem se vymanit z jeho sevření, nevěděla, jsem, co mám dělat. Zmatené myšlenky mezi sebou neustále bojovaly. Po chvíli, když jsem se stačila vzpamatovat, jsem se rozplakala a proud slz tekl po tváři jako rozbouřená řeka za povodní.

,,Miro, co to děláš? Tohle nejde, já nemůžu … ,, vypadlo ze mě. Rozběhla jsem se potemnělými ulicemi, kamkoliv, kde bych od něj byla co nejdál. Nedokázala jsem to zpracovat. Chtěla jsem někam zmizet, vypařit se … Přece tomu všemu nepodlehnu … Nepopírala jsem sama sobě, že mi není úplně lhostejný, ale tohle? Jak by to mohlo skončit? Trápením nás obou … A tomu jsem se chtěla celou svou duší vyhnout … Je pro mě až příliš dobrý …

Miro zůstal stát na místě jako zkoprnělý. Často se mu totiž nestává, že by před ním někdo utíkal, spíše naopak. Ženy toužily po jeho přítomnosti. Byl milý, příjemný, zábavný, vtipný … A najednou přijde někdo, kdo před jeho dotykem prchá jako o život. Nedokázal si to vysvětlit. ,, Copak som urobil niečo zle? Prečo sa ku mne správa tak chladne?,, rozmýšlel nahlas. Po chvíli toho nechal a vydal se mě hledat.

Netušil, kam jsem utekla, měl strach, abych našla cestu zpět a neztratila se v takovém velkoměstě. Ploužil se jako tělo bez duše. Najednou uviděl krčit se na nedaleké lavičce něco, co vzdáleně připomínalo člověka. Přišel blíž a uviděl mě, smutnou, zraněnou a uplakanou trosku. Když jsem ho spatřila před sebou, nadskočila jsem a chtěla opět zmizet, jenže to už mi Miro nedovolil. Nemohla jsem se vymanit z jeho sevření, držel pevně mou ruku a v mých očích beze slova hledal důvod. Důvod, proč před ním prchám jako by mě někdo štval.

,, Nikol, môžeme sa porozprávať, prosím? Rád by som ti to vysvetlil.,, obrátil se na mě s prosebným výrazem. ,, Tady není o čem mluvit, tvé chování řeklo vše. Zítra zmizím a už o mě nikdy neuslyšíš ani zmínku.,, vyjela jsem na něj ostře. ,, Nikol, prosím ťa, vypočuj ma. Ja nechcem, aby si bez stopy zmizla. Ťahá ma to k tebe ako magnet, ale ty sa ku mne stále staviaš ako kus ľadu. Prepáč, či som ti nejako ublížil, ale urobil som to spontánne, tak ako som to v tej chvíli cítil.,, šeptal.

,, Miro, neříkám, že pro mě nic neznamenáš, ale chci nás oba ušetřit zklamání. Sama ani nevím, co cítím, jelikož jsem se tím ještě nezabývala, má mysl je zaměstnána něčím jiným. Co když nebudu taková, jakou si mě představuješ? A jsi si skutečně jistý, že chceš být zrovna se mnou? Že to nejsou planá bezvýznamná slova, která se vypaří jako pára nad hrncem?? A že mě za pár týdnů nebo měsíců nevyměníš za jinou, další exkluzivní krasavici, která tě bude svlékat pohledem? Jako většina mužů, co znám … ,, vysypala jsem ze sebe ještě silně dojatá.

,, Tak toto ťa trápi. Asi si veľa čítala bulvár, že? Tam nájdeš takých káuz požehnane. Never všetkému, čo si prečítaš.,, zkonstatoval pobaveně. ,,Ty si myslíš, že já jako hloupá ovce věřím všemu, co si někde v pochybném plátku přečtu? Tak to tedy ne. Ale přece nějak se ty informace musely vytvořit ... Všechno si to přece nevymysleli. Takovou kreativitu jistě nemají. ,, nestačila jsem se divit, jak Miro zlehčuje situaci.

,, Ale Nikol takto som to nemyslel, aj keď to tak mohlo vyznieť. Len nechcem, aby si to zveličovala. Stále som niečo hľadal, a preto som skúšal a skúšal ... A tá povesť ma neustále prenasleduje. Nemôžem sa jej zbaviť.,,uvedl na pravou míru, ale já tušila, že mi neříká celou pravdu. Cítila jsem, že mi lže do očí, a to záměrně. Mlčela jsem a zpozorněla jsem pokaždé, co se Miro pohnul a promluvil. Snažila jsem se vyčíst, co má v úmyslu. O každém jeho slově jsem přemýšlela.

Posadil si mě na klín, snažil se mě uklidnit. Potichu zpíval úryvek mé nejoblíbenější písně, aniž by o tom měl vůbec ponětí. Dlaněmi přejížděl po mé kůži. Po chvíli se mu podařilo vyloudit můj úsměv. Pohladila jsem ho po líci. Objal mě a pevně stiskl. ,, Nechcem o teba prísť. Si môj vzdialený vesmír, ktorý túžim objaviť. Neznášam záhady. A ty si tou najväčšou záhadou.,, šeptal a při tom se mu chvěl hlas.

Nyní jsem mu polibek už neodepřela. Pohladila jeho nádherné vlny, které mě hladily po tváři. Miro oněměl překvapením. ,,Hodně ti toho dlužím. Dej mi prosím čas na přemýšlení. Nechci se nikam hnát. Nechci zničit to křehké pouto mezi námi. Prosím pochop to. Netlač na mě.,, při tom jsem stále hleděla do jeho hlubokých uhrančivých očí. Cítila jsem jeho dech, vůni jeho kůže podpořenou jemným parfémem, z kterého se mi točila hlava. Ani jsem se nepohnula, nechtěla jsem zničit krásu toho okamžiku.

,, Dám ti času toľko, koľko potrebuješ. Nehovorí sa mi to zrovna ľahko, ale nechcem o teba prísť. Keby sa to stalo, asi by som sa zbláznil. Pôjdeme späť, je už celkom neskoro a začína byť veľká zima, súhlasíš?,, zašeptal a sál do sebe vůni mých vlasů. ,, Kývla jsem, pomalu vstala a protáhla se. Beze slova jsme došli do bytu a zapadli každý do svého pokoje, jelikož už nebylo nic k řešení. Snažila jsem se usnout, ale nešlo to. Objala jsem polštář, nechala průchod veškerým emocem … a koukala tupě do zdi. Ve stejné poloze mě ráno našel Miro, který mě přišel vzbudit.

Fotka z natáčení klipu

30. listopadu 2012 v 6:00 | dashenecka89 |  Foto
Včera večer na Mirově profilu přistála nová fotka z natáčení jeho nového klipu se vskutku zajímavým vzkazem.

No posuďte sami :)

,,Dnes sme tocili 2. cast klipu k novemu singlu "White-Black" ! ... je to sakra vyyyybbbooorrrrnnnaaa punkovina!!!! (Co myslite, co schovavam pod gitarou? :D ) ... ,,https://www.facebook.com/mirosmajdaofficial

Miro slaví dnes 24. narozeniny ... :)

27. listopadu 2012 v 21:33 | dashenecka89 |  Aktuality, ostatní
Reakcí neoficiálního fanklubu Mira bylo natočení narozeninového videa, o kterém jsem Vás dříve informovala i já na tomto blogu.
Nyní je video konečně venku. Přidávám toto video níže. Děkujeme všem za zapojení.http://www.youtube.com/watch?v=BDF-GJayxhU&feature=player_embedded

http://smajda-fan.blog.cz/1211/happy-b-day-video-by-fans-of-miro-smajda


Dnes je to 24 let,
co jsi vkročil na tento svět.
Dostal jsi jméno Miroslav,
tak to pořádně oslav.

Štěstí, zdraví, pokoj svatý,
ať se ti úspěch lepí na paty.
Dostal si do vínku vzácný dar,
který s úsměvem rozdáváš dál.

Dobrá nálada a úsměv na tváři,
ať ti vždy vše vychází,
ať vyhrabeš se ze všech nesnází,
ať tvá hvězda stoupá a září.

Co víc ještě říci?
Všechno nejlepší ti přejeme
s úsměvem na líci,
další už povídat nemusíme …

Samota

26. listopadu 2012 v 19:16 | dashenecka89 |  Téma týdne
Samota je nemoc i lék,
nepomůže vztek
ani smutek bledých tváří,
buďme těmi, co září.

Když ti svět utíká pod rukami,
zastav se a propluj chvílemi,
sám nebo s někým,
kamarádem odvěkým …

Nikdy nejsi úplně sám,
I když to tak cítíš,
sama to znám,
na cestu mi stále svítíš.

Mít přítele je největší světa dar,
ne stovky, stačí pár,
pár oddaných duší,
které tvé srdce potěší.

Děkuji, že tu jste,
svítíte mi na cestu
k vysněnému městu
každého dne
ať je pátek či sobota
i když jsem za exota …

Co k tomu říci?
mám Vás ráda - nic víc…
zapálíme svou svíci,
půjdeme světu vstříc.


V samotě lze získat vše, vyjma charakter. /Stendhal
http://nd03.jxs.cz/973/480/0ca85e21fc_63491593_o2.jpg

Nahravanie klipu - cast 1 !

25. listopadu 2012 v 23:58 | dashenecka89 |  Foto
Na FB dnes večer Miro přidal tuto zprávičku a k tomu 7 fotek z natáčení nového klipu.

,,Tento weekend sme tocili prvu cast klipu noveho singla s nazvom "White-Black" (vyjde zac.r.2013) ! Pokracujeme uz tento stvrtok! :) Teste sa! Bude to pecka! :),,


ZDE naleznete kompletní fotoalbum.

https://www.facebook.com/mirosmajdaofficial


Něco málo z výsledků Českého Slavíka

25. listopadu 2012 v 20:42 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
ZDE si můžete přečíst výsledky vyhlašování ankety Český Slavík MATTONI.

ZDE naleznete kompletní výsledky všech kategorií.Miro skončil ve své kategorii Slavíci bez hranic na krásném 20. místě.
Gratulujeme :).


Největší zájem vzbudil asi proslov Daniela Landy.

Video můžete shlédnout níže.


http://www.youtube.com/watch?v=MvbQ-PJo9go&feature=related


Úvodní serenáda Ondřeje ,,Pozděchudého,, :)


https://www.youtube.com/watch?v=UnnF5gihnZU


Mě osobně nejvíce zaujalo vystoupení Marty Jandové s hity skupiny Olympic.

Přikládám i video z YT níže :)


http://www.youtube.com/watch?v=hVZnSd0yLbU

Československo ... včera a dnes

25. listopadu 2012 v 18:00 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Československo kontra Česko X Slovensko???

A důvod? Svoboda v rozhodování, věčné neshody ...

Máme sice svobodu, ale věčné neshody zůstavají stále ... Změnilo se něco k lepšímu?? Podle mě ne ...

Dost často nad touto otázkou přemýšlím... Copak nám nebylo dohromady dobře? To se tak strašně nesnášíme, že se musí i tak malé území ještě více členit?


Dodnes se ptám: Bylo to nutné? Bylo nutné rozdělit něco, co k sobě patří jako k hrníčku ouško? Nevím ... Stále mi přijde, že tohle nebylo nutné ...

Stejně jako Kosovo, Tibet a další ... Nedá se to dávat na stejné misky vah, protože jde o jiné záležitosti, ale princip je všude stejný ... místo spojování se stále dělíme a třídíme ... na menší a menší ... Kde tohle skončí?

Naší společnosti vládne dělení čehokoliv na cokoliv, i bez zjevného důvodu. Prostě jen tak. Když to není rozdělené a někam zařazené, jako by to nebylo. Dělíme den, noc, sami sebe ... Za chvilku se začnemě dělit podle toho, kolik máme kožních buněk ...

Nevím, historii nezměním, přítomnost je taková, jaká je a budoucnost ve hvězdách ...

Mimochodem, čeká nás volba nového prezidenta, poprvé si ho zvolíme sami ... Proto je na místě si uvědomit, že by to měla být osoba, která je schopná tento úřad zastávat alespoň tak dobře jako ten současný, prezident by měl být jednotícím článkem mezi vládou a občany. Jeho úkolem je reprezentovat.

Mohla by tak začít nová éra. Éra, v které nebudeme v Evropě známá jako země, co si mění vládu každých pár měsíců a každé 4 roky se její zastoupení posune jiným směrem. Jako v Rusku ... jeden krok vpřed, dva kroky vzad. Ale takovým stylem nikam nedojdeme ...

Radši toho filozofování nechám ... ale občas nezaškodí si říct, coby kdyby ... i když to nemá zjevný význam ...

Historie světa je souhrn událostí, kterým se bylo možno vyhnout. / Bertrand Russell


A abychom to neviděli tak černě, dáme si jednu ,,federální,, :)


https://www.youtube.com/watch?v=2cL0mLP58HA&feature=player_detailpage


Se svými názory se můžete podělit v komentářích :)

Další video by Miro :)

24. listopadu 2012 v 23:20 | dashenecka89 |  Video
Na FB se objevilo další video od Mira se vzkazem, cituji: ,, Aj to sa stava :D :D :D ... (kvoli takymto veciam budem musiet asi posunut vydanie albumu zo 14.2.2013 na 20.8.2016) :D :D :D,,


https://www.youtube.com/watch?v=a6nR6La30BI

... no tak snad to doženeš, držíme ti pěsti :) ...


A kdyby někdo náhodou nevěděl, co Miro poslouchá v autě, zde je klip k písničce z videa :)


https://www.youtube.com/watch?v=IMxkQFU5zq4&feature=related

Dovolená v ráji – 17. díl

24. listopadu 2012 v 17:53 | dashenecka89 |  Fan Fiction & Stories
Vypadá to na solidní telenovelu :-)
Další epizodka :)


Vyjádření Mira

22. listopadu 2012 v 18:38 | dashenecka89 |  Foto
Ano, mate pravdu, schudol som hodne!
od jarnej formy mam dole az 12 kg, dlho som nebol v posilke...

no a? :)

ja som aj tak sakra spoko !!! ... co vy na to? :D
Co my na to?

Coby ... zíráme a obdivujeme to, že si do toho nenecháš nikým mluvit, není to naše rozhodnutí, ale tvé
... a my ho musíme respektovat :).

I když se některým nemusí líbit vyhublost, resp. podle některých vychrtlost.
Mě osobně spíše děsily ty svaly, ani nevím proč.

Důležitá je spokojenost a ne cifra.
Zůstat svým je nejvíc, co můžeme udělat a ty nám to předvádíš den co den. Respect!!!