Srpen 2012

Záznam z vysílání SBS Rádia

26. srpna 2012 v 22:36 | dashenecka89 |  Archiv
Sice už je to pasé, ale stejně toto video zde přidám, jelikož si myslím, že je zajímavé pro zachycení Mirových názorů, které budou mít jistě vliv na jeho další hudební vývoj.


http://www.youtube.com/watch?v=bU7P76QT7nI&feature=youtu.be

Hlasování (Miro/Max)

23. srpna 2012 v 18:32 | dashenecka89 |  Podpora
  • Loneliness
- v hitparádě Očko Chart ZDE 10. místo
Pravidla hitparády dovolují hlasovat pro 3 různé hity za 15 minut.

- v hitparádě Top Hot Singles ZDE 8. místo
Pravidla hitparády dovolují hlasovat pro 5 různých hitů za 15 minut.

  • Baby
- v hitparádě BEST OF TOP 50 SINGLES ZDE 21. místo
- v hitparádě BEST OF TOP 30 SINGLES ZDE 21. místo

- v hitparádě EX - CHART ZDE 8. místo
Pravidla hitparády dovolují hlasovat pouze jednou za 15 minut.

  • Last Forever
- v hitparádě Naposledy hlasované ZDE 1. místo

  • Pod Vodou
- v hitparádě ♫ SoNg ChArT ♫ ZDE 1. místo
Pravidla hitparády dovolují hlasovat pro 5 různých hitů za 15 minut.

  • Don´t Close Your Eyes
- v hitparádě topBhits ZDE 2. místo
Pravidla hitparády dovolují hlasovat pro 5 různých hitů za 15 minut

- v hitparádě 1.5 t.o.p h.i.t.s+3 n.o.v.i.n.k.y ZDE 5. místo
Pravidla hitparády dovolují hlasovat pro 5 různých hitů za 15 minut.

Tak pilně hlasujte :)))

Svět blogů a jejich autorů

19. srpna 2012 v 8:18 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
K sepsání tohoto článku mě inspiroval film Válka blogerek z roku 2010 (který by mimochodem měl vidět každý bloger/blogerka, aby si uvědomili, že jejich činy mohou mít důsledky), jež vypráví příběh dívky jménem Harriet, která se snaží uspět v soutěži o vedení oficiálního třídního blogu. Její pozornost se záhy stočila na slavného mladého muže jménem Skander, kterého postupem času začne sledovat na každém kroku, aby odhalila jeho pravou tvář díky exkluzivním informacím, ke kterým se může dostat díky tomu, že její otec se stal producentem jeho nového filmu.

Později Harriet uveřejnila na svém blogu video, které proniklo díky její rivalce do médií. Tímto jedním videem, kde v naštvání Skander hrubě urazí všechny své fanoušky začíná kolotoč vysvětlování kdo a proč za tím vším stojí. Nakonec jako v každém nebo skoro každém filmu podobného ražení se vše vysvětlí a všichni jsou nadmíru spokojení.

Ptáte se, proč to sem všechno píši? Proč píši o něčem tak primitivním, jelikož tento film nepatří zrovna k těm lepším ve své kategorii, avšak jeho účinek by měl být tím důvodem, proč byl vůbec natočen. Mluvím právě o tom, co hýbe dnešním světem.

Hledání exkluzivity za každou cenu. Špehování lidí za účelem dozvědět se něco zajímavého, což ani zajímavé být nemusí. Vědět o každém vše. O každém důležitém. Ale všichni jsme přece důležití, i když to tak občas nevypadá. Kdybychom měli vědět o každém všechno, nepamatovali bychom si nic jiného a to by byla škoda, nemyslíte?

Hledání chyb na druhých, zvláště slavných za účelem jejich zesměšnění. Koho zajímá kolik manželek měl ten nebo onen? Koho zajímá kolikrát se někdo za měsíc opil? Jen opravdové blázny, kteří všemu věří. Média jsou v dnešní době hybnou silou a někteří se je naučili zneužívat. Je to mocná zbraň, která může někoho vynést na pomyslný Olymp slávy nebo totálně potopit, podle toho, jak si někdo zamane. A vy všichni, co tyto věci píšete, jste dokonalí? Ne, nejste. Zkuste také někdy napsat něco pravdivého o sobě, když tvrdíte, že to vše, co píšete, je holá pravda.

Žijeme v době, kdy soukromí ztrácí význam. Pro mnoho lidí neznamená více než pouhé slovo. Nezaložila jsem si blog z důvodu někoho špehovat, zesměšňovat nebo hledat na nich mouchy. Ale proto, že chci své názory a postřehy předávat ostatním, k tomu ráda píši cokoliv, co mě napadne. Blog by měl sloužit nejen k propagaci slavných nebo známých osobností, ale taktéž k propagaci nás, našich myšlenek a názorů. Měl by být naším obrazem, tím, čím jsme, čím žijeme, měl by mít ducha a ne se zabývat jen tím, co kdo kde udělal nebo neudělal, kdo s kým a proč.

Je to ubohé a nedůstojné tak prestižního povolání, jakým bezesporu novinařina je. Ale já to bohužel nezměním. Nedokážu změnit postoje mas, které každý den lačně čekají, co se kde opět zajímavého událo. Alespoň se snažím vést blog tak, aby měl nějaké poslání, vizi. A ne jen suché bláboly o ničem. Jistě jste si všimli, že se změnila skladba článků. Jsem ráda, že se mi tento krok podařil, jelikož věřím, že je to krok správným směrem. Netoužím soupeřit s nikým a v ničem, stejně to nemá cenu. Každý by měl být tím čím je a netoužit po tom, čím být nemůže. Každý člověk, stejně tak každý blog je originál. A tím, že se někdo bude pokoušet někoho napodobovat, si rozhodně úspěch nezíská. Proto nedokážu pochopit, proč jsou lidé ochotni pro úspěch obětovat i přátele a své blízké. To jim těch pár minut slávy za to stojí? Ale za slávu si náklonnost těch správných lidí nekoupíš …

Hudba k filmu Poslední výkřik

18. srpna 2012 v 6:00 | dashenecka89 |  Let´s Dance & Poslední výkřik
Nevím jak Vám, ale mi se to docela líbí ...

Není to sice to pravé, jak si filmovou muziku představuji, ale podle mého názoru tato hudba vylepšila film ...


http://youtu.be/TIbnzKCD-ng

Stejný autor přispěl svým hudebním příspěvkem i do předešlého filmu režiséra Tomáše Kučery pod názvem Čepel smrti z roku 2009.

Skladba má název Frequencies a taktéž stojí za zmínění.


http://www.youtube.com/watch?v=5dU-Deo1LvI


http://www.youtube.com/watch?v=2Pj-STUvElw&feature=channel&list=UL

Další skladby autora písní naleznete ZDE a ZDE

Fotografické ohlédnutí za Eurovizí

17. srpna 2012 v 19:14 | dashenecka89 |  Archiv

Rekapitulace eurovizní účasti Maxe ve fotografiích můžete shlédnout ZDEHlasování

13. srpna 2012 v 6:00 | dashenecka89 |  Podpora
Singl Don't Close Your Eyes, který je nasazen ve slovenské hitparádě "Rebrík" Rádia Frontinus, se propadl až na 17. místo! Nyní je zde nové hlasování, kde můžeme až do pondělní 12 hodiny hlasovat a posunout tak singl na vyšší příčky. Stačí, když pouze vyberete z prvního sloupce, který obsahuje 7 hlasů "17" (Max Jason Mai - Don't Close Your Eyes) a kliknout na ODESLAT. Vyplňovat nic víc nemusíte!

Odkaz na hlasování ZDE

Léto plné hvězd 2012 - videoreport

13. srpna 2012 v 6:00 | dashenecka89 |  Video
Internetový časopis Rose &Rock pro nás všechny sestavil krásný videoreport
z letošních koncertů Mira v rámci akce Léto plné hvězd v Praze...

Určitě stojí za shlédnutí, příjemnou zábavu :-)).


http://www.youtube.com/watch?v=5a-4Aq9Mzds&feature=player_embedded

Internetové stránky časopisu ZDE

Nové album skupiny Desmod

13. srpna 2012 v 6:00 | dashenecka89
Skupina Desmod připravuje vydání svého nového CD s názvem Javorový album, kde se objeví písně z jejich starší tvorby ve spolupráci s dalšími hostujícími zpěváky. Jedním ze songů na tomto albu je Zostane ticho, kterou nazpíval frontman skupiny Kuly s Mirem Šmajdou!


UKÁZKU SKLADBY ZOSTANE TICHO NALEZNETE ZDE

Další tracky na albu:
01. Dážď
02. Kyvadlo
03. Otvorím Ťa dokorán /DESmod feat. Marta Jandová/
04. Mám asi pravdu /DESmod feat. Jiří Stivín/
05. Kamenné ruže
06. Zhorí všetko čo mám
07. Mráz do žíl /DESmod feat. Ivan Tásler/
08. Dobrý nápad /DESmod feat. Jiří Stivín/
09. Možno mi odpustíš
10. Strom /DESmod feat. Marie Rottrová a Jiří Stivín/
11. Úplné bezvetrie /DESmod feat. Jiří Stivín/
12. Zober ma domov
13. Marry /DESmod feat. Jiří Stivín/
14. Zostane ticho /DESmod feat. Miro Šmajda/
15. Posledná /DESmod feat. Close Harmony Friends/

Album vyjde 1. září 2012. Více informací o novém CD na kulehynakulyho.sk :).

Další informace ZDE

https://www.facebook.com/desmod.sk

FOTO: Léto plné hvězd 2012 za účasti Mira

13. srpna 2012 v 0:18 | dashenecka89 |  Foto
Konečně jsem pro Vás nahrála pár vlastních fotek z akce na galerii, tak doufám, že se Vám budou líbit, většina focena bez blesku, tak se omlouvám za nevalnou kvalitu, ale bylo mi líto je smazat.

FOTKY ZDE

Další fotogalerie z akce naleznete ZDE nebo ZDE

Odpovědi na otázky fanoušků: Pro fanoušky nejraději peču buchty :)

12. srpna 2012 v 21:46 | Soňa Molatová/ fanoušci / Miro Šmajda, upraveno |  Média, rozhovory, reportáže
Zhruba před měsícem jste měli vy, fanoušci, možnost Mirovi položit libovolnou otázku.Vaše otázky a především odpovědi samotného Mira, naleznete v tomto článku.Tímto děkujeme vám i Mirovi! :)

V první řadě bych Ti za všechny fanoušky chtěla poděkovat za úžasné koncerty, které se po půlroční odmlce konaly na akci Léto plné hvězd, proč ses po tak dlouhé době rozhodl vystoupit právě na této akci ?
Na tejto akcii som sa rodhodol vystúpiť, pretože pre mňa veľa znamená. Ide o akúsi symboliku a spojenia všetkého, čo mám rád. Organizátorku Oľgu Černohorskú, partiu, ktorá sa o to stará, takisto charitatívny charakter akcie - pomoc mladým talentom, a komorná atmosféra spolu s fanúšikmi, ktorí mi veľmi chýbali.

Pozoroval si u sebe např. trému, když ses s fanoušky tak dlouho neviděl ?
No skôr som mal pocit vnútri žalúdka akoby ste šli na prvé rande :)

Nedávno jsme se dozvěděli o Tvém duetu se skupinou Desmod.Znal ses s klukama z kapely už dřív, nebo spíš první seznámení proběhlo během nahrávání a chystání společné písně?
S chalanmi som sa poznal, a bolo to velmi príjemné, je to sakra dobrá parta, s ktorou ma to veľmi bavilo. Robili sme klavírny remake ich starsieho songu, proste fakt citlivá balada. Teším sa na výsledok.

Údajně si trval na tom, že text musí být v angličtině.Stalo se tak nakonec ?
To je hlúposť, trval som na Japončine. No nakoniec sme spravili kompromis - a dali sme to Rumunsky.

Na internetu se objevilo info o koncertě Mira Šmajdy, resp. NoeNoxe, který by se měl konat začátkem září v Otrokovicích.Co vlastně NoeNox znamená ? Je to pouze nový název kapely, nebo se tím mění i Tvé dosavadní umělecké jméno Max Jason Mai ?
MJM bol projekt. Projekt, ktorý vznikol pre príležitosť reprezentácie na ESC. NoeNoX je meno, pod ktorým výjde nová doska, a pseudonym projektu, pod ktorým sa bude vystupovať.

Jaká je podle Tebe hlavní nevýhoda Tvého povolání ?
Nevýhoda? :)

Máš nějáký nesplněný sen, který by sis rád splnil ?
Je ich mnoho, nakoľko som veľmi dobrodružná povaha, takže nie je iná možnosť, ako si ich postupne plniť :)) inak by som sa zbláznil :)

Existuje nějáké motto, kterým se řídíš?
Počúvaj svoju intuíciu. No nie vždy ju počúvnem :)

Zůstává tvůj pobyt v Praze, nebo se budeš kvůli nové kapele stěhovat? :)
No bol by nezmysel sa stahovat inde. Prahu milujem, nie je mesto v strednej Európe, ktoré zahŕňa viac magickejší mix všetkých atribút, ktoré by malo mesto mať.

Když Tě holka miluje, říct nebo mlčet ?
Povedať alebo konať :)

Líbí se Ti čeština ?
Fuha, čeština je brutálne sexi reč. Rajcuje ma :)

Jaké je Tvoje jeoblíbenější jídlo a pití ?
Najobľúbenejšie jedlo? ...aktuálne červený melón ... a pitie? ... voda :))

Když je Tvoje nejoblíbenější klučičí jméno Max, jaké je Tvé nejoblibenější jméno pro dívku ?
Uvidíte, keď sa narodí moja dcéra.

Jaká je podle Tebe Tvá nejlepší a nejhorší vlastnost ?
Ehm ... :)) si povieme na kávičke :))

Jaká je Tvoje nejoblíbenější značka auta ?
Odmalička som túžil tak nejako po AUDI, a teraz spolu trávime na cestách veľa času.

Jaký máš názor na tetování, nechal by sis ho někdy udělat ?
Jo, rád by som si vytetoval na brucho obrázok našej špajze.

Jaká je Tvoje nejoblíbenější čokoláda ?
No najobľúbenejšia je tá čokoláda, ktorá je dobre umiestnená ... :)

Co děláš pro fanoušky nejraději?
Pečiem buchty :))

Tento rozhovor zde prostě nemohl chybět.
Velmi vtipný rozhovor, ze kterého se skoro nic nedovíš, ale už jsme si zvykli.
Díky za něj všem zúčastněným :))).

http://smajda-fan.blog.cz/1208/odpovedi-na-otazky-fanousku-pro-fanousky-nejradeji-pecu-buchty