Únor 2012

Fotogalerie z uplynulých akcí

29. února 2012 v 20:29 | dashenecka89 |  Foto
Fotogalerie z proběhlých akcí naleznete zde:
Další fotky a informace o Mirovi na specializovaném fóru zde:


Ten si ale věří !!!!!

28. února 2012 v 21:03 | dashenecka89 |  Média, rozhovory, reportáže
Jím banán a pročítám si tento článek, který napsal nějaký divný novinář nebo je divný Miro, protože nevím, proč by někdo psal takové články a nebo někdo říkal absolutně nepochopitelné věci.

Nechceme mu bránit v rozletu, ale co je moc, to je moc. Ale jak si může myslet, že v Americe prorazí bez toho, aby měl dostatečné hudební zázemí, což podle níže uvedeného článku nemá, aby měl kvalitní doprovod, aby měl dostatečnou základnu fanoušků v ČR a v SR a tak dále.

A také není moc vhodné, aby všechno vsázel jen na jednu kartu, nemuselo by se mu to vyplatit a nezůstalo by mu vůbec nic a vrátil by se zpět k nám a konečně by pochopil, čím by měl začít. Když se podíváte kolem sebe, tato taktika moc často nevychází, například pokud použiji jako příklad Evropskou unii, která vsadila na Euro jako na měnu, která pohne světem, no a dnes to vypadá, že ji spíše položí než pozvedne.

Nemám sice do toho co mluvit a náš blonďák si stejně udělá, co chce a neřekne nám to, ale pokud tohle bude číst někdo kompetentní, tak ho prosím, aby si tento neuvážený krok rozmyslel a udělal to po vzoru svých slovenských kolegů, kteří si nejdřív vybudovali dobré jméno a kariéru a potom začali zdolávat nástrahy nového světa se zcela jinými pravidly.

A taky bych ho chtěla moc poprosit, aby se nechoval tak, jak se chová, není to od něj moc hezké, co bude bez fanoušků dělat, když mu všichni odejdou, protože už se nemohou dívat, jak ničí sebe i druhé?

Omlouvám se, že to píšu, ale velmi často si s námi nepěkně hraje jako kočka s myší a čeká, kolik mu toho odpustíme. Kolik nevyřčených vět dokážeme přejít, kolik nezájmu dokážeme zvládnout, kolik neshod s ostaními fanoušky, kteří ho už odmítají podporovat, vydržíme.

Neříkám, že jsem já dokonalá, to nejsem, ale jako fanoušci si zasloužíme trochu úcty a pozornosti, které se nám od Mira moc nedostává. Ptám se proč? Jsme snad horší fanoušci než ostatní? Jsou fanoušci The Paranoid, Nightwork, Rytmuse a dalších lepší než my?
Ne, jsou stejní. Jenom si dokázali lépe vybrat. Ale srdci neporučíš :-(
http://50.imagebam.com/download/VZ-wuCZnwZAE8fZefBWZhw/17725/177244387/image.jpg


http://62.imagebam.com/download/AqZ96Ss_dmXKHme26o3v-Q/17725/177244424/image2.jpg

Proč jsem se stala blogerkou

28. února 2012 v 15:59 | dashenecka89 |  Já a moje postřehy
Proč jsem se stala blogerkou?

Tohle je těžká otázka, teda alespoň pro mě. Nabízí se mnoho variant.

První varianta je ta, že jsem toužila dělat, to co ostatní. Tato varianta není pravdivá, jelikož já nerada kopíruji druhé, chci být já a dělat věci za sebe a ne kopírovat něco, co už tady bylo.

Nejpravděpodobnější variantou je to, že když jsem si vytvořila účet na Galerii, a od toho už je jen krůček k blogování, ale to ještě neznamená, že se stanete blogerem. Tato varianta se dá lehce vyvrátit, a to tím, že ráda fotím a potřebuji se své výtvory někam archvivovat.

Co tedy zbývá? Má touha psát něco jiného než texty, kterým často ani nerozumím, touha předat někomu něco ze sebe, dozvědět se něco o jiných bez toho, abych je musela vidět na živo. Potřebuji se z pocitů občas vypsat, protože jinak se to v člověku kumuluje a je riziko, že to neunese a vybuchne v tu nejnevhodnější chvíli. Je lepší se vypsat na místo, kde mohou být lidé se stejnými zážitky, pocity a budou ti rozumět. Tato varianta je jednou z pravdivých, ale není to jediný důvod.

Dalším důvodem bylo, že se toho toho stalo velmi mnoho. Snažila jsem se překlenout tu propast mezí mnou a jím, jelikož už pár dnů po tom, co jsem ho neviděla, se mi začalo stýskat a tak jsem začala hledat něco, s čím bych na tento fakt zapoměla a přisla jsem na to. Když o něm píšu, jako by byl tady se mnou, smál se na mě, šeptal mi do ouška, smál se na můj účet a dělal si ze mě srandu, co to sem píšu za kecy, je to jeho imaginární dotyk, který mi chybí. Postupně jsem začala poznávat, že mi to pomáhá a tak v tom budu podle časových možností pokračovat.

Často potřebuji někoho, s kým bych to mohla rozebrat a většinou není nikdo po ruce, kromě naší internetové komunity, která nikdy nespí a často ani netuším, proč tolik lidí mělo zájem číst mé články, když mě někteří jiní často osobně nehodlají poslouchat, takže je to skvělé mít někoho, kdo tě nezná, nemůže hodnotit, jak vypadáš, jak se chováš, ale pouze tvůj text ho zaujme.

Toto na blogerech nejvíce oceňuji. Řeknou ti většinou surovou pravdu, kterou mnoho lidí není schopno vyslovit, napsat, říct to té osobě do očí, i kdyby tím měli ublížit, někdy právě toto pomůže uvědomit si, co děláš špatně a jakým způsobem to můžeš změnit.

Jsem ráda za každý osobní rozhovor, kde se něco dozvím, ale dnes mnoho lidí si s tebou odmítá povídat, jelikož si myslí, že je to k ničemu a ztráta času, že se čas dá využít efektivněji než jen rozhovorem.

Takže jsem ráda za všechny blogery, kteří jsou schopni mi říct pravdu, i když se mi třeba vůbec nelíbí, kteří jsou schopni se do jiné osoby vcítit, kteří ti věnují pár minut svého času, aby si s tebou mohli promluvit, i když často jen v psané podobě, o společných zájmech i o jiných věcech.

Co bych si bez Vás všech počla? ♥♥♥♥ Líbající

Reklama

27. února 2012 v 23:21 | dashenecka89 |  Reklama
Tuto rubriku jsem založila pro všechny, kteří mě chtěji kontaktovat s nabídkou, s pozvánkou na svůj blog a podobně.

Všechny reklamy směřujte zde.

Děkuji za spolupráci.

A přikládám něco pro zasmání :-))


Bavte se :-))

Novinky

27. února 2012 v 22:09 | dashenecka89 |  Aktuality, ostatní
Zdravím všechny, kteří se už nemohou dočkat zpráv o našem zlatém blonďáčkovi. Bohužel nemohu Vám toho moc říci, protože ho nechci poškodit v jeho dalším hudebním působení. Napsala mi jedna osoba, která ve mě chtěla posílit naději v reakci na můj minulý článek.

Všechny blogerky nás obdivuje, že za ním stojíme jako ovečky a čekáme, až nás bude zase vlažit svým hlasem, zjevem a prostě vším, na co jsme si u něj zvykli. Probíhá dost velká změna, ale všichni doufáme, že se nedotkne mimo jiné jeho střapaté hlavy :-) a hlavně hlasu.

No posuďte sami :-)

Seznámily jsme se na chatu a poté jsem dostala tuto krásnou osobní zprávu, za kterou jí moc děkuji. Rychle se ztratila, aby neudělala něco, co by mu mohlo zkomplikovat návrat.

Odřezal od sebe všechny, včetně kluků z kapely, kteří už spolupracují s několika novými interprety a taky založili novou kapelu Slow Flow, o níž se zde můžete také dočíst.

Bylo to pro něj velmi těžké rozhodnutí, což chápeme, jelikož je těžké někoho opustit, když byl dobrý v hudbě a dobrý kamarád, ale doufám, že spolupráce mezi nimi úplně nevyhasne a někdy v budoucnu se snad opět spolu někde objeví, i kdyby to nebyla dlouhodobá spolupráce. Také se bude nejspíš více pohybovat v zahraničí, což je jeho velkým snem už dlouho.

Takže počkejte ještě pár dní, Miro je v myšlenkách stále s námi. Děkuji všem, doufám, že jsem Vás trochu povzbudila.

Miro, come back. We are waiting for you ♥♥♥♥.


Výsledky Slávika 2011

27. února 2012 v 19:26 | dashenecka89 |  Podpora
Výsledky ankety Slávik 2011:

Skupina:

1.Desmod
2.IMT Smile
3.Elán

Spevák:

1. Richard Müller
2.Peter Cmorik
3.Miro Žbirka

Speváčka:

1.Tina
2.Zuzana Smatanová
3.Katarína Knechtová


Objav roka: Majk Spirit

Rádioslávik: IMT Smile

Skokan roka: Lukáš Adamec

Videoklip roka: Majk Spirit - Hip hop

Web roka: stránka Zuzany Smatanovej

HIT ROKA - Dara Rolins ft. Tomi Popovic - Nebo, Peklo, Raj

Absolútny Slávik 2011: Desmod


Kompletní výsledky kategorie Spevák

1. Richard Müller10553 bodov
2.Peter Cmorik9690 bodov
3. Miro Žbirka 9455 bodov
4. Rytmus 7189 bodov
5.Marián Čekovský7014 bodov
6.Pavol Habera6505 bodov
7.Lukáš Adamec4677 bodov
8.Tomáš Popovič3796 bodov
9.Robo Opatovský2017 bodov
10.Miro Jaroš 1746 bodov

11.Robo Grigorov1660 bodov
12.Peter Nagy 1566 bodov
13.Vašo Patejdl1503 bodov
14.Pavol Hammel1072 bodov
15. Miro Šmajda 1057 bodov
16.Tomáš Bezdeda1045 bodov
17.Peter Lipa 938 bodov
18.Richard Čanaky933 bodov
19.Majk Spirit 899 bodov
20.Adam Ďurica795 bodov


Gratulujeme Mirovi k hezkému umístění v anketě :-)) ♥♥♥♥

Rap, živá kapela, talent a dobré texty - to sú Slow-Flow

26. února 2012 v 14:49 | dashenecka89 |  Slow Flow a tvorba jejich členů
Nestáva sa každý deň, aby sme dávali priestor začínajúcim kapelám a umelcom, keďže, povedzme si to na rovinu, väčšina tvorby je podpriemerná. Možno aj preto sa mi zdá, že Slow-Flow je na úplne opačnom konci tohoto merítka. Áno, nápadne sa to podobá na Moju Reč a ich Demo s Komplotom, ale keď sa na to pozriete z druhej strany - nechceli ste aj vy druhé pokračovanie takého dema? Ja určite áno a keď mi to nedali MR, dostáva sa mi toho o pár rokov neskôr od mladej začínajúcej kapely Slow-Flow.

Jadro tejto kapely, ktorá kombinuje živú kapelu s rapom a spevom (ale nevyhýba sa ani "experimentom" ako d'n'b) tvorí Matys (nemýliť s Metysom z GR!), ktorý rapuje a spieva, do bubnov j*be Adam Noška, na gitare hrá Mike Bobula a po base brnká Tomi Belizca. Ich demo obsahuje len 5 skladieb a keď vravím LEN, myslím tým, že sa mi máli. Chcem viac chalani, nahrávajte. Jeden osobný tip pre tvorcov tejto hudby - na vašom mieste by som sa vyhýbal veciam, ktoré vás ešte viac približujú k MR, spomínanie Hemingwaya, či Bukowskeho sme tu už raz mali a občas to ozaj znie ako kopírka. Až na tieto maličkosti je to ale fresh a práve preto dávame chalanom priestor aj tu, na Refresheri.

Ak chceš teda ochutnať niečo nové, sťahuj ich demo, o ktoré sa postaral Jaro Žigo a čakaj klip a na jeseň aj album. Ja si rozhodne zapisujem Slow-Flow medzi kapely, ktoré treba sledovať, napríklad na ich FB stránke , kde si môžeš zopár ukážok pred sťahovaním dema vypočuť.Nový začátek - 5. část

26. února 2012 v 0:41 | dashenecka89 |  Fan Fiction & Stories
Pomalým krokem se ke mně blížil Miro a já byla strašně ráda, že ho vidím, živého a zdravého. Oslovil mě a chtěl vědět, co se ve škole děje.

Sedli jsme si na lavičku opodál a začala jsem mu vyprávět, co všechno se za ten čas, co byl pryč, stalo. Povídala jsem o tom, jak se o něj doma bojí, jak se mě spolužáci ptají, kdy už konečně přijde do školy, jako bych to snad věděla, jak se mě na něj ptala paní učitelka - prostě vše.

Když jsem skončila, Miro byl potěšen, že jsme se o něj tak zajímali, mírně se pousmál. Já sebrala všechnu odvahu, co mám, a zeptala jsem se ho, proč nám o sobě nedal tak dlouho vědět, co se stalo tak strašlivého, že musel odejít z domu a kde celou dobu byl.

ʺVieš, Jůlinka, je to zložité, ale keď už ťa do toho moja matka zatiahla, poviem ti to. Mám ale jednu podmienku, nesmie sa to dozvedieť spolužiaci, aspoň nie hneď. Sľúbiš mi toʺ?

ʺAnoʺ, řekla jsem a usmála jsem se, ʺnejsem přece žádná drbna, tvé tajemství je u mě v bezpečí, až se na to budeš cítit, řekneš to ostatním, pokud budeš sám chtítʺ.

ʺTak dobřeʺ, řekl. ʺStalo sa to, že som už neuniesol našú rodinnú situáciu. Matka a otec sa neustále hádajú, pokiaľ nie je otec v Bratislave u svojej novej ženy. Nemohol som v noci spať, stále som sa budil, mal som nočné mory.

Raz som videl, keď som prišiel zo školy, ako moja matka leží v kuchyni u chladničky, vedľa seba mala rozbitú pohár, bola celá od krvi. Vo vedľajšej izbe sedel otec a popíjal Martini, bez toho aby sa staral, čo je s jeho manželkou. Pochopil som, že ju otec zmlátil a rozbil pohár, aby nebolo pochýb, že sa porezala o črepiny.

Od tej doby sa to čím ďalej tým viac stupňovalo. Nakoniec matka v zúfalstve podala na otca trestné oznámenie a konečne ho natrvalo odviedli preč. Bol pár dní vo väzbe a potom dostal zákaz sa k nám priblížiť. A tak som sa jedného dňa zbalil a chcel som na nejakú dobu odísť. To musela mať matka veľký strach, keď sa mu odhodlala zavolať ʺ.

Potom se na chvilku zarazil, ale pokračoval ve vyprávění: ʺNemohol som dať o sebe vedieť, pretože by ma nútili, aby som sa čo najskôr vrátil. Chcel som byť chvíľku úplne sám.

Býval som tu dobu u kamaráta, ktorý odišiel do zahraničia na stáž a ja som mu strážil byt, zalieval kvety a krmil jeho početnú zvierací kolóniu. Bol to pre mňa obrovský relax, mohol som sa v pokoji vyspať, bez toho, aby ma rušila ich hádkaʺ.

Celou doby, co vyprávěl svůj příběh, měl zasněný pohled a nebyl schopen pohlédnout mi do očí, nejspíše se za to styděl. Když domluvil, byl velmi dojatý a nikdo z nás se neměl k hovoru.

Konečně jsem se osmělila, vzala ho za ruku, pevně ji stiskla a řekla: ʺNeboj se, jsem tady a pokud budeš chtít, pomůžu ti to zvládnout, ale musíš jít domů a začít znovu chodit do školyʺ.

Pohlédl na mě s překvapeným výrazem, krásně se usmál a řekl: ʺTy si poklad, neviem, čo by som si bez teba počal. Mám ťa rádʺ.

V tomto okamžiku jsem byla zase překvapená já. ʺJá takyʺ, vypadlo ze mě bez jakéhokoliv přemýšlení. Usmál se na mě a políbil mě. ʺTeraz som naozaj šťastný, vďaka tebe, Jůlinkaʺ, pošeptal mi. Objal mě a najednou se všechny emoce spojili, začali jsme slzet štěstím, protože by nás nikdy nenapadlo, že se toto všechno stane.


Doprovodím tě domů, jestli souhlasíš, navrhla jsem Mirovi a on to s laskavým úsměvem přijal. Cestou jsme si povídali o všem možném a bylo nám spolu jako v ráji.

Došli jsme před jeho dům, zazvonili a za krátký okamžik přišla jeho matka. Vidouc Mira ve dveřích, rozplakala se a objala ho tak silně, až ji prosil, aby ho neudusila. ʺKde si celú dobu bol? Prečo si za celú dobu nedal nikomu vedieť, kde si? Čo si robil celý čas?ʺ

ʺMama, zadrž, všetko ti vysvetlím, len ma nechaj sa rozlúčiť s Julinkou, pretože vďaka nej som tu, to ona ma presvedčila, aby som sa vrátil. Vďačím jej za veľaʺ, řekl.

ʺPrepáč, nevedela somʺ, řekla Mirova matka už o krapet veseleji. ʺĎakujem Vám, že ste mi ho doviedla domov, už jdu, počkám na teba horeʺ. Domluvila a zavřela za sebou skleněné dveře.

ʺĎakujem ti, sám by som sa k tomu iste neodhodlal, musím ísť a vysvetliť, prečo som to urobil a sľubujem ti, že zajtra prídem do školy.ʺ Za tyto slova jsem byla velmi ráda, dojaly mě, políbili jsme se na rozloučenou a Miro pomalu odcházel.

Druhý den skutečně přišel do školy, dokonce se širokým úsměvem a v dobré náladě. Takového jsem ho dosud neviděla. ʺJůlinka, mám ťa rádʺ, pozdravil mě hned ve dveřích do školy. Usmála jsem se a zeptala se, proč má tak dobrou náladu.

Řekl, že dnes ráno potkal krásnou vílu z pohádky, že se jmenuje Jůlinka a že se umí krásně usmívat. Začala jsem měnit barvu. Něco tak krásného jsem od něj zatím neslyšela.

Došli jsme spolu do třídy, kde všichni poznali, že se něco děje a vesele si o tom šuškali. My dva jsme je však vůbec nevnímali. Šeptali jsme si navzájem do ucha vše, co nás v danou chvíli napadlo, smáli jsme se a vůbec jsme nezaregistrovali, že zvonilo na první hodinu a že se ve dveřích objevila naše třídní učitelka.

Spolužáci se na pozdrav postavili, jen my dva jsme nevěděli o světě. ʺPočujete ma? ʺ Oslovila nás, my jsme se lekli a podívali jsme se jeden na druhého, poté na naší třídní učitelku. ʺMiroslav, Vám rýchlo otrnulo, čo?ʺ Miro nasadil psí oči, usmál se na mě a paní učitelka začala výklad.

Po hodině Mira vyzvala, aby s ní šel do kabinetu. Miro se zvedl se znechuceným výrazem a odešel s paní učitelkou. Nechtělo se mu to už dále rozebírat, ale nemohl nic dělat.

Paní učitelka mu řekla, že mu pomůže všechno nahromaděné učení zvládnout, pokud bude chtít, může dostat hodiny navíc, že mu s čímkoli pomůže, když se na ní obrátí. Miro jen seděl na židli a mlčel.

ʺPočúvate ma?ʺ, zeptala se ho najednou. ʺÁno, samozrejmeʺ, odvětil. ʺTak mi k tomu niečo povedzte, prečo ste to urobil, čo bude ďalej, čokoľvek.ʺ

ʺUž som to všetko povedal mojej matke, polícia už po mňa nepátra, našiel som osobu, ktorá ma pochopila, pomohla mi prekonať základné problémy a budem sa snažiť, aby to bolo čím ďalej lepšia, viac už robiť nemôžem. Potrebujem čas, aby som sa mohol spamätať a verím, že mi s tým tá osoba pomôžeʺ, vypravil ze sebe stísněně.

ʺDobre, už Vás trápiť nebudem, ty neospravedlnenej hodiny vyriešime s matkou čo najskôr. Bežte, nech neprídete neskoro na hodinu.ʺ Řekla a podala mu ruku: ʺMôžete sa na mňa kedykoľvek s dôverou obrátiť.ʺ ʺĎakujemʺ, odpověděl Miro a odcházel do třídy.

Ve dveřích se setkal s naším ředitelem, který učil v naší třídě společenské vědy. ʺÁ, pán Šmajda sa dostavil, to som veľmi rád.ʺ Pronesl s viditelným zalíbením pro situaci a nechal Mira vejít do třídy. Spolužáci se tomu zasmáli a Miro se zašklebil, jako by se ho to dotklo, ale dnes měl tak dobrou náladu, že mu ji ani pan ředitel nezkazil.


...to be continued …

... již brzy ...

Démon Slow-Flowu je sakra chytľavý! Sťahuj ho

25. února 2012 v 1:33 | dashenecka89 |  Slow Flow a tvorba jejich členů

Vyhrabať v tej kope nováčikov niekoho, kto ozaj stojí za to a nemusieť sa tešiť na to, že najskôr za dva roky od neho budem počuť fakt dobrú skladbu je ozaj oriešok. Teda, aby bolo jasné, nie som žiaden lovec talentov. Takmer výhradne sa borím len v tom bahne čo mi chodí na mail. Avšak tentokrát to vystrelilo naozaj vysoko. Slow-Flow vás určite dostanú.

Slow-Flow je parta kombinujúca živú kapelu a rap. Samozrejme v dnešnej dobe to už nie je žiadna prevratná novinka, no v prípade S-F ide o pôvodnú tvorbu so živou kapelou. Žiadne prehrávanie MPC-čkových hudieb.

Partia funguje v zložení Matys, ktorý sa stará o texty, rap a spev. Mike Bobula hrá na gitaru, Tomi Belizca (Tomi hrá aj v živej kapele DNA) zas na basgitaru a do bicích kultivovane trieska Adam Noška. Trochu ma prekvapilo, že sa chalani do tejto zostavy poskladali len začiatkom decembra 2011 a už aj v januári stihli nahrať demo Dámon, ktoré zvukovo zabezpečil Jaro Žigo. To koluje internetom len pár dní.

Som zvedavý ako na vás skladby zapôsobia. Mňa osobne to doslova rozsekalo. Surová irónia v textoch s pôsob akým sú slohy podávané ma fakt posadil do stoličky. Poriadne hlboko. Živá hudba vytvára skvelú atmosféru v skladbách a z čoho mám obrovskú radosť je, že konečne po dlhej dobe partička, ktorá sa dokázal vykúsať z toho slovenského gitarového zabudnutia sa niekde na začiatku a znie to ako hudba, nie ako troj akordové brnkanie pri táboráku.

S-F neplánujú vo svojom našliapnutom tempe poľaviť ani trochu. Na marec sa plánuje vypusitť, na akú vec si chalani zatiaľ nechávajú pre seba a na leto je naplánovaná výroba albumu, čo mňa veľmi potešilo. Ak S-F udržia nastavenú latku a textovo neskĺznu do slovenského klišé, je naozaj na čo sa tešiť.

Než sa pustíte do sťahovania a počúvania istotne by sa patrilo spomenúť jednu vec. Možno sa pri počúvaní prenesiete späť do dní dema MR a Komplotu. Áno, cele sa to trochu podobá, s čím som aj ja trochu zo začiatku zápasil. No treba si povedať prečo sa to podobá. Živá kapela hrajúca pomalšie, možno trochu jazzovo?! ladené hudby, a sfarbenie hlasu podobné chalanom z MR. Je to zhoda náhod a rozhodne by som na základe tohto neodsudzoval Slow-Flow a dal im rozhodne šancu. Hlas sa vykričí a hudobníci ešte doformujú a máme tu adepta na ťahúňa novej vlny raperov a určite aj adepta na naozaj kvalitnú slovenskú rapovú skupinu.Slow Flow - kdo jsme

25. února 2012 v 1:28 | dashenecka89 |  Slow Flow a tvorba jejich členů
Žánr
hip-hop/alternative (rap)

Členové
Matys - rap, spev, texty


Mike Bobula - gitara


Tamás Belicza - bass gitara


Adam Noška - bicie, back vokály

Rodné město
Bratislava

Nahrávací společnost
independent

Vlivy
The Roots, D´angello, Atmosphere etc.